قیمت نفت خام آمریکا روز جمعه پس از وقفه موقت افزایش یافت. این افزایش قیمت به دلیل پیش بینی کاهش تولید اعضای اوپک پلاس اتفاق افتاد.  با این حال، شاخص های نفت برنت و نفت خام ایالات متحده در هفته اخیر، پس از رسیدن به بالاترین سطح چند ساله پذشته در روز دوشنبه کاهش یافتند. نفت […]

قیمت نفت خام آمریکا روز جمعه پس از وقفه موقت افزایش یافت. این افزایش قیمت به دلیل پیش بینی کاهش تولید اعضای اوپک پلاس اتفاق افتاد.

 با این حال، شاخص های نفت برنت و نفت خام ایالات متحده در هفته اخیر، پس از رسیدن به بالاترین سطح چند ساله پذشته در روز دوشنبه کاهش یافتند. نفت خام برنت با 6 سنت افزایش به 84.38 دلار رسید، در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 76 سنت یا 0.9 درصد افزایش به 83.57 دلار رسید.

 جان کیلداف، شریک تجاری شرکت Again Capital LLC در نیویورک، گفت: «در حالی که ممکن است عرضه نفت ایران افزایش یابد، ولی به نظر می رسد اوپک پلاس تمایل به افزایش تولید نخواهد داشت که این مسئله موجب التهاب در بازار می گردد.

 قیمت ها از روز چهارشنبه به دلیل گزارشی مبنی بر افزایش 4.3 میلیون بشکه ای ذخایر نفت خام آمریکا در هفته اخیر تحت تأثیر قرار گرفته است.  همچنین مقامات ایرانی اعلام نموده اند که مذاکرات مربوط به توافقات هسته ای تا پایان نوامبر از سر گرفته می‌شود و این کشور را گامی به افزایش صادرات نفت نزدیک‌تر می‌کند.

قیمت نفت خام در سال 2021 با بهبود اقتصاد در دوران پسا کرونا افزایش یافته است، اما قیمت ها در این هفته سیر نزولی گرفته اند بطوری که نفت برنت با اولین کاهش هفتگی خود در حدود دو ماه گذشته مواجه شده است.

 شرکت‌های انرژی ایالات متحده برای پانزدهمین ماه متوالی اقدام به افزایش تجهیزات و مخازن نفتی و گاز طبیعی در ماه اکتبر نموده اند، زیرا قیمت نفت به بالاترین حد خود در هفت سال اخیر افزایش یافت. شرکت خدمات انرژی شرکت بیکر هیوز (BKR.N)  در گزارشی که در روز جمعه منتشر شد اعلام نمود: اکسون و شورون پس از کاهش شدید خدمه و تولید در منطقه در سال گذشته، به دنبال اضافه کردن دکل های حفاری در حوضه شیل پرمین هستند.  شورون گفت که دو دکل حفاری و دو تیم خدماتی کشتی را در این سه ماهه اضافه خواهد کرد.

 روز پنجشنبه، الجزایر اعلام کرد که افزایش تولید نفت خام اوپک پلاس در ماه دسامبر نباید از 400 هزار بشکه در روز تجاوز کند، زیرا بلاتکلیفی ها در بازار وجود دارد. این اتحاد که به تدریج رکورد کاهش تولید سال گذشته را کاهش می دهد، در 4 نوامبر تشکیل می شود. پس از اینکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت روسیه می تواند پمپاژ گاز به انبارهای اروپا را آغاز کند، قیمت گاز انگلیس و اروپا در روز جمعه سیر نزولی پیدا کرد.

 

{ampz:مطالب}