موانع جذب قیر برای اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق محروم حل شد
موانع جذب قیر برای اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق محروم حل شد
مظفر جمالی نژاد امروز سه شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار داشت: موانع جذب و مصرف قیر موضوع بند (ز) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مرتفع و مسیر اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق محروم و آسفالت و بهسازی روستاها هموار شد.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، مظفر جمالی نژاد امروز سه شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار داشت: موانع جذب و مصرف قیر موضوع بند (ز) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مرتفع و مسیر اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق محروم و آسفالت و بهسازی روستاها هموار شد.

وی بیان داشت: در این راستا از محل بند (ز) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اعتبارات و منابع زیادی در قالب قیر تهاتری برای اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی به خصوص برای آسفالت و بهسازی روستاها و مناطق محروم در اختیار استان‌ها قرار گرفت که به دلیل موانع قانونی در تهاتر و عدم امکان تأمین هزینه‌های تبدیل و اجرا، امکان جذب آن تاکنون میسر نشده بود.

مدیرکل دیوان محاسبات لرستان تاکید کرد: با پیگیری رئیس کل دیوان محاسبات کشور و دستگاه‌های نظارتی، این محدودیت با اصلاح آئین نامه بند مذکور در هیأت دولت مرتفع شد و روند اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق محروم و روستاها هموار شد.

جمالی نژاد گفت: در چند ماهه اخیر دستگاه‌های اجرایی استانی که از این محل دارای اعتبار بودند به صورت مکرر از طریق دستگاه‌های نظارتی و دیوان محاسبات خواستار راهکار اصلاحی و قانونی بودند، که با تصویب و ابلاغ این اصلاحیه، مشکل دستگاه‌های اجرایی مرتفع شد.

وی بیان داشت: دستگاه‌های اجرایی می‌بایست در فرصت زمان باقی مانده نسبت به جذب و مصرف قیر در اختیار اقدام کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر