تکمیل بزرگراه زابل -زاهدان به مراحل نهایی خود نزدیک شد
تکمیل بزرگراه زابل -زاهدان به مراحل نهایی خود نزدیک شد
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از ساخت و تکمیل مراحل پایانی بزرگراه زابل - زاهدان با هدف توسعه راه‌های ایمن، افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار خبر داد.

عطاء اله اکبری روز شنبه در حاشیه بازدید از مراحل ساخت پل شیله و بزرگراه زابل – زاهدان با بیان اینکه که تمام ظرفیت لازم بکار گرفته شده تا شاهد اتصال و تکمیل شبکه بزرگراهی زابل -زاهدان به طول ۲۰۰کیلومتر تا اواسط سال آینده باشیم از امکان بهره برداری از ۲۷ کیلومتر باند جدید به همراه پل بزرگ شیله تا پایان سال در این محور مهم ارتباطی استان خبر داد.
وی افزود: این اداره کل در حال حاضر بصورت ۲ شیفت و برخی مواقع سه شیفت در حال فعالیت سنگین راهسازی است تا این پروژه مهم عمرانی استان تا پایان سالجاری به محدوده شهر سوخته رسیده و در این نقطه اتصال بزرگراهی برقرار شود.
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: همچنین بر اساس برنامه ریزی انجام شده عملیات ساخت ۲۳ کیلومتر باقی‌مانده این محور نیز از بهمن امسال با چند تیم سنگین راهسازی هم از سمت رامشار به سمت زاهدان و هم از سمت شهر سوخته به سمت زابل آغاز خواهد شد تا شاهد اتمام این پروژه مهم راهسازی شمال استان در زمان مقرر پیش بینی شده باشیم.
اکبری با بیان اینکه توسعه پایدار استان‌ها منوط به توسعه راه‌هاست، خاطر نشان کرد: در حال حاضر این اداره‌ کل با درک صحیح و هدف دار از تاثیر تکمیل زیرساخت‌ها بر توسعه استان و اثبات این نقش در سطوح حاکمیتی و امنیتی، تکمیل شبکه بزرگراهی حوزه عملکردی را در اولویت کاری قرار داده که نتیجه آن در طول سه سال اخیر بهره‌برداری از ۲۱۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه بوده است.
وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان در احداث بزرگراه از میانگین کشوری عقب بوده و تلاش مجموعه راه و شهرسازی استان بر این است تا با اقدامات فوری در کوتاه مدت و میان مدت به میانگین کشوری دست یابیم.

  • منبع خبر : ایرنا