سایه سنگین جنگ اوکراین بر سر بیت کوین و اتریوم
سایه سنگین جنگ اوکراین بر سر بیت کوین و اتریوم
بیت کوین یک بار دیگر سقوط کرد و به کانال 36000 دلار وارد شد. اما اکنون با اصلاح بخشی از سقوط خود، در کانال 37000 دلار معامله می شود.

قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود 37400 دلار است. طبق روال گذشته، این بار هم با افت چشمگیر قیمت، ارزش معاملات این ارز بالا رفته و در شبانه روز گذشته بیش از 33 میلیارد دلار معامله انجام شده است. ارزش بازار بیت کوین هم به 706 میلیارد دلار رسیده است.

با افت 3 درصدی که هم اکنون قیمت بیت کوین ثبت کرده، بازدهی هفتگی آن به منفی 15 درصد رسیده است.

افت امروز بیت کوین ناشی از تنش ها میان روسیه و اوکراین است و فعالان این بازار بر این باورند که تزلزل قیمت ها همچنان ادامه خواهد داشت.

تیم تجزیه و تحلیل Santiment به عنوان یکی از منابع معتبر آماری در بازار ارزهای دیجیتال، اعلام کرده که موضوعات مربوط به جنگ و درگیری، بر بحث های بازار رمز ارزها مسلط شده و قیمت ها در این بازار به آخرین اخبار وابسته هستند؛ بنابراین انتظار می رود این بازار همچنان بی ثبات بماند.

اتریوم تا 1700 دلار سقوط می کند؟

اتریوم هم با افت بیش از 3 درصدی، در کانال قیمت 2500 دلار معامله می شود و هم اکنون قیمت آن حوالی 2580 دلار است. اتریوم هم در شبانه روز گذشته معاملات پرحجمی داشته و 20 میلیارد دلار معامله برای آن ثبت شده است. ارزش بازار اتریوم هم اکنون 306 میلیارد دلار است.

با افت امروز، بازدهی هفتگی اتریوم به منفی 16 درصد رسیده است. چند روز قبل که قیمت در کانال 2700 دلار بود، تحلیلی از اتریوم منتشر شد که هشدار کاهش قیمت تا 1700 دلار را می داد. این تحلیل سر و صدای زیادی به پا کرد اما هرچه می گذرد، قیمت اتریوم به تحقق این تحلیل نزدیک تر می شود؛ گرچه که هنوز راه زیادی تا 1700 دلار باقی مانده و چنانچه چنین قیمتی برای اتریوم محقق شود، قطعا سایر ارزها هم افت های چشمگیری را ثبت خواهند کرد.

رقابت آلت کوین ها برای افت سنگین!

با سقوط بیت کوین و ایجاد بی ثباتی در بازار ارزهای دیجیتال، آلت کوین ها هم وضعیت وخیمی پیدا کرده اند. امروز تمام 50 ارز برتر بازار منفی هستند و عجیب اینکه در این میان، 34 نماد افت بیش از 6 درصد داشته اند.

تزوس، فانتوم، آوالانچ و دسنترالند هم ارزهایی هستند که افت بیشتر از 10 درصد را ثبت کرده اند. وضعیت طوری است که به نظر می رسد ارزها در حال رقابت با یکدیگر هستند تا افت سنگین تری را رقم بزنند!

با افت سنگین امروز، بازدهی هفتگی تمام 50 ارز برتر بازار وارد محدوده منفی شده و به جز «دای» و Klaytn که به ترتیب افت کمتر از یک درصد و 4 درصد را در مقیاس هفتگی نشان می دهند، مابقی ارزها بیش از 7 درصد افت کرده اند. بیشترین افت هم مربوط به تزوس است که در یک هفته گذشته با کاهش قیمت 29 درصدی مواجه شده است.

رشد 69 درصدی ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با 5 درصد افت نسبت به دیروز، به عدد 1.67 تریلیون دلار رسیده است. اما ارزش معاملات بازار رشد قابل توجهی داشته و با 69 درصد افزایش نسبت به دیروز، عدد 109 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

معاملات دیفای 13 میلیارد دلار بوده و ارزش معاملات استیبل کوین ها هم 93 میلیارد دلار ثبت شده است.

  • منبع خبر : اقتصاد نیوز