وزارت نفت تا تیرماه بدهی اعتبارات مربوط به قیر با دستگاه‌ها را تسویه می‌کند
وزارت نفت تا تیرماه بدهی اعتبارات مربوط به قیر با دستگاه‌ها را تسویه می‌کند
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در جلسه دیروز مقرر شد، وزارت نفت حواله‌های قیر صادر شده در سال ۱۴۰۰ به میزان ۴۶ هزار و پانصد میلیارد ریال را حداکثر تا پایان تیرماه تحویل دستگاه‌های اجرایی کند.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ،عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست سه شنبه (31 خرداد) این کمیسیون، اظهار داشت: جلسه با حضور جواد اوجی وزیر نفت و علی نیکزاد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی آخرین وضعیت اجرای بند (ز) تبصره 1 قانون بودجه سال 1400 و 1401 کل کشور در مورد اختصاص قیر به دستگاه‌های اجرایی جهت اجرای پروژه های عمرانی و عملیات راه‌سازی برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد وزارت نفت حواله‌های صادر شده در سال 1400 را به میزان 46 هزار و پانصد میلیارد ریال  ( بر اساس مفاد صورت جلسه مورخ 10 خرداد ماه 1401 در دفتر نایب رئیس مجلس) حداکثر تا پایان تیرماه 1401 تحویل دستگاه‌های اجرایی کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: همچنین وزارت نفت متعهد شد تا زمان تصمیم گیری نهایی پیرامون لایحه پیشنهادی دولت وکیوم باتوم سال جاری را حداکثر تا اسفند ماه به میزان 190 هزار میلیارد ریال تحویل دستگاه‌های اجرایی کند.

ایری تصریح کرد: طرح پیشنهادی دولت و نمایندگان حاضر در جلسه از طریق کمیسیون انرژی یا عمران حداکثر تا یک ماه تصویب خواهد شد. دولت با این طرح موافقت کرده و وزیر را به عنوان نماینده دولت به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی از دستگاه‌ها در دریافت حواله قیر خود کوتاهی می‌کنند، کمیسیون عمران با جدیت بر عملکرد دستگاه‌ها در این حوزه نظارت کرده و در صورت مشاهده تخلف و کوتاهی با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس