قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۱/۱۵| برنت ۱۰۴ دلار و ۷۰ سنت شد
قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۱/۱۵| برنت ۱۰۴ دلار و ۷۰ سنت شد
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۱ سنت معادل ۰.۳۰ درصد افزایش به ۱۰۴ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، در حالی که با وجود احتمال آزادسازی نفت از محل ذخایر استراتژیک کشورهای مصرف کننده و آتش بس در یمن نگرانی ها از محدود بودن عرضه همچنان ادامه دارد، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد اندکی افزایش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 31 سنت معادل 0.30 درصد افزایش به 104 دلار و 70 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم برای تحویل در ماه می امروز با 20 سنت معادل 0.20 درصد افزایش به 99 دلار و 47 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی اوایل امروز شاهد یک درصد کاهش بود.

رسانه ها از برقراری آتش بس دو ماهه بین ائتلاف به رهبری عربستان و جنبش مقاومت حوثی های یمن برای اولین بار طی 7 سال گذشته خبر می دهند. در ماه های گذشته تاسیسات نفتی عربستان هدف حمله حوثی ها قرار داشته و موجب اختلال در عرضه نفت این کشور شده بود.

استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت: «با توجه به اختلال در عرضه نفت روسیه همچنان بازار حالتی شکننده دارد.»

بر اساس برآورد منابع صنعتی، تولید نفت و میعانات گازی روسیه در ماه مارس به 11.01 میلیون بشکه رسید در حالی که این رقم در ماه فوریه 11.08 میلیون بشکه بود. پس از آغاز درگیری ها در اوکراین، صنعت نفت روسیه و صادرات فرآورده های انرژی این کشور از ناحیه تحریم های غرب آسیب دیده است. تحلیلگران کاهش فروش نفت روسیه را بین یک تا 3 میلیون بشکه در روز ارزیابی می کنند.

هفته گذشته چس از آنکه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از ماه می به مدت 6 ماه روزانه یک میلیون بشکه نفت از محل ذخایر استراتژیک این کشور به بازار تزریق خواهد شد، قیمت نفت شاهد افت حدودا 13 درصدی بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم