مجمع سالیانه انجمن صنفی کارفرمایی قیر آذربایجان شرقی برگزار گردید
مجمع سالیانه انجمن صنفی کارفرمایی قیر آذربایجان شرقی برگزار گردید
مجمع عمومی و عادی انحمن قیر سازان استان آذربایجان شرقی برگزار و طی آن اعضاء جدید هیات مدیره این انجمن انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران، در جریان انتخابات این مجمع سید احمد فتاح زاده ، هادی سیه رودی ، محمود علافی و محمد زیدی هر کدام با 21 رای ،‌ محمدی زیدی ، اصغر دقیقی با 20 رأی ، مسعود رهبرنیا با 19 رأی ، علی فرهمند با 18 رأی به عنوان اعضا اصلی و مسلم علیزاده و یزدانی به عنوان اعضاء علی البدل انتخاب شدند.
سعید فتاح زاده با 20 رأی به عنوان بازرس اصلی و قهرمان علیزاده به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.
صنعت قیر کشور به عنوان یکی از صنایع پایین دستی حوزه نفت و ازجمله فرآورده های مهم و ارزآور کشور است که میزان برآورد آن سالانه بالغ بر یک میلیارد دلار بر آورده می شود.
ظرفیت تولید قیر کشور بر اساس گزارش های میدانی بالغ بر شش میلیون تن در سال است که حدود چهار میلیون تن از آن مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی در سبد محموله های صادراتی قرار می گیرد و بقیه در داخل مصرف می شود.
به رغم بسترهای مناسب در استان و شمال غرب کشور و ظرفیت بالای صادرانی اما در سال های اخیر همزمان با تشدید تحریم های دشمن جریان صادرات این کالا با برخی چالش های جدی رو به رو شده است.
از سوی دیگر مشکلات ناشی از شرایط اقتصادی و عدم دریافت مطالبات دولت و نیز مشکل خرید مواد اولیه با رقابت از بورس کالا بسیاری از واحدهای تولید قیر را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.