عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران معرفی شد
عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران معرفی شد
عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت معرفی شد.

 آیین تکریم مجید روستا عضو پیشین و معارفه میلاد امینی به عنوان عضو جدید هیات مدیره با حضور محمد آیینی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد.

در این مراسم محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران از سالها زحمات، تلاش‌ها، خدمات و اقدامات موثر و ماندگار مجید روستا در مناصب و مسوولیت‌های مختلف به ویژه عضویت در هیات مدیره شرکت  تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه آیینی ضمن تشکر از وزیر راه و شهرسازی و اعضای مجمع عمومی شرکت برای انتصاب اعضای جدید هیات مدیره به عضو جدید هیات‌مدیره شرکت خیرمقدم گفت.

وی با بیان اینکه خدمت در شرکت بازآفرینی شهری ایران با توجه به ماموریت‌ها و رسالت شرکت در محلات هدف (بافت‌های فرسوده ناکارآمد میانی، سکونتگاه‌های غیررسمی و…) اغلب محلات کمتر برخوردار است، عنوان کرد:  اقدامات شرکت از جمله بهسازی و آسفالت معابرخاکی، خدمات روبنایی و زیربنایی تاثیر کاملا مستقیم در کیفیت زندگی شهری ساکنین دارد. همچنین دیگر اقدامات بازآفرینی شهری تاثیر مهمی در زمینه توانمندسازی حوزه اشتغال و اقتصاد ساکنان دارد.

به گزارش شرکت بازآفرینی شهری ایران، آیینی ادامه داد: رویکرد محرومیت‌زدایی این شرکت به عنوان دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری ایران از محلات کمتر برخوردار موجبات نشاط و امید را در بین شریف‌ترین مردمان و ولی نعمتان انقلاب اسلامی در پی دارد.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار تجربیات ارزشمند و سوابق میلاد امینی در مسئولیت‌های قبلی به ویژه در صندوق سرمایه‌گذاری طرح حرم‌های مطهر و نوسازی بافت پیرامون حرم‌های مطهر در شهرهای مشهد، شیراز، قم و تهران را فرصت مناسبی برای شرکت بازآفرینی شهری ایران برشمرد.

 معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه در سال جدید، نوسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن مردمی در محلات هدف (بیش از تکلیف قانونی نهضت ملی مسکن) کلید زده می‌شود، بیان کرد: اتمام عملیات اجرایی ۲۱۷ پروژه بازآفرینی شهری (خدمات زیربنایی و روبنایی) و آسفالت ۱۰۰۰ کیلومتر مربع طول معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری در طول سال جاری در صورت تامین اعتبار لازم و قیر رایگان ویژه بافت‌های فرسوده شهری هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اجرای بسته تشویقی ۱۹ بندی کالبدی توسط تمامی شهرداری‌های شهرهای دارای محدوده‌های مصوب و ترویج و تبیین همه بسته‌های تشویقی ویژه نوسازی بافت‌های فرسوده شهری را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار شرکت اعلام و گفت: تولید ۱۰ هزار واحد مسکن بصورت مشارکتی برروی املاک و اراضی شرکت، از دیگر اهداف و برنامه‌های سال ۱۴۰۳به شمار می‌رود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی