تأکید استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم تسریع در تکمیل قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه
تأکید استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم تسریع در تکمیل قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه
استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم تلاش و هم‌افزایی برای تسریع در تکمیل قطعه ششم آزادراه تبریز - ارومیه تأکید کرد.

مالک رحمتی  در بازدید از قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه، گفت: همه مدیران استانی باید دست‌به‌دست هم دهند تا مشکلات پیمانکاران طرح‌های عمرانی از محل قانون مولدسازی و تهاتر حل شود.

وی افزود: امیدوارم فاز اول قطعه ششم آزادراه تبریز _ ارومیه به طول ۱۶ کیلومتر تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی در ادامه بر ضرورت اولویت‌دادن به اتمام چهار کیلومتر پایانی قطعه ششم به سمت سه‌راهی اهر و تسریع در اجرای آن تأکید کرد.

وی اضافه کرد: آغاز تجهیز کارگاه چهار کیلومتری الحاقی به قطعه ششم ۲۸ کیلومتری آزادراه تبریز – ارومیه نیز به میمنت دهه فجر دراسرع‌وقت آغاز شود.

 وی همچنین خواستار اجرای همزمان قطعه الحاقی قطعه ششم آزادراه توسط پیمانکار فعلی شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر ضرورت قلع‌وقمع ساخت‌وسازهای غیرمجاز در مسیر قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه با مساعدت دستگاه قضایی و نیروی انتظامی تأکید کرد.

هزینه‌کرد ۲ هزار و ۶۰ میلیاردتومانی برای قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه 

در جلسه ابتدایی بازدید استاندار آذربایجان شرقی از قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه همچنین اعلام شد که تاکنون ۲ هزار و ۶۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح زیرساختی هزینه شده است.

در این جلسه همچنین اعلام شد که معاون اول رییس جمهور نیز دستور تامین اعتبار یک هزار و ۱۳۰۰ میلیارد تومانی این طرح جاده ای را امضا کرده و مقرر شده که از مجموع این مصوبه ۵۰۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶، همین مقدار به شکل پرداخت نقدی و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز به شکل تامین قیر در اختیار پیمانکار قرار داده شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اکنون چند ماه از امضای دستور معاون اول رئیس‌جمهور گذشته است، تشریح کرد: مسئولیت اجرای بخش‌های سه‌گانه این دستور با ادارات کل امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اداره کل راه و شهرسازی استان است.

پیمانکار طرح نیز در این جلسه اعلام کرد که اکنون ۱۰ کیلومتر قطعه ششم آماده برای آسفالت‌ریزی است.

استاندار آذربایجان شرقی به همراه معاون عمرانی‌اش و مدیران کل راه و شهرسازی، حمل‌ونقل و راهداری و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همچنین به‌صورت میدانی از مسیر اجرای فاز اول قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه بازدید و دستورات لازم برای تکمیل و رفع نواقص آن را صادر کرد.

 قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه با برآورد سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیاردتومانی از تقاطع دیزل آباد در انتهای کمربندی غربی تبریز، آغاز و پس از تقاطع با آزادراه تبریز – زنجان و سه‌راهی اهر به جاده قدیم تبریز – زنجان منتهی می‌شود

  • منبع خبر : ایسنا