اختصاص ١١۴۵ تن قیر تهاتری برای آسفالت معابر روستایی در قوچان
اختصاص ١١۴۵ تن قیر تهاتری برای آسفالت معابر روستایی در قوچان

عزیز ابراهیمی  در قوچان با اشاره به اینکه از ١٧۵ روستای این شهرستان ١۴۶ روستا دارای جمعیت بالای ٢٠ خانوار است، اظهار کرد: پیش از اجرای طرح نهضت ملی مسکن مشکلات اعتباری وجود داشت اما با اجرای آن نگاه ویژه‌ای به روستاها صورت گرفته و در حال حاضر ٨٢ روستا مشمول طرح هادی و در حال اخذ تأییدیه است. وی بابیان […]

عزیز ابراهیمی  در قوچان با اشاره به اینکه از ١٧۵ روستای این شهرستان ١۴۶ روستا دارای جمعیت بالای ٢٠ خانوار است، اظهار کرد: پیش از اجرای طرح نهضت ملی مسکن مشکلات اعتباری وجود داشت اما با اجرای آن نگاه ویژه‌ای به روستاها صورت گرفته و در حال حاضر ٨٢ روستا مشمول طرح هادی و در حال اخذ تأییدیه است.

وی بابیان اینکه مطالعه طرح هادی برای ٣٧ روستا به‌صورت موضوعی انجام‌شده است، افزود: در این طرح مطالعاتی با همکاری دهیار و شورای روستا درزمینه توسعه معابر و ساخت‌وساز انجام‌شده است اما اگر تشخیصی داده شود که نیاز به بازنگری وجود ندارد همان طرح قبلی تصویب و به مدت پنج سال تمدید می‌شود تا دیگر هزینه مازادی تحمیل نشود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قوچان با یادآوری این موضوع که اجرای طرح هادی در روستاها در حوزه ساخت‌وساز و اختصاص قیرتهاتری در سطح این شهرستان انجام‌شده است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ٢۵ روستای این شهرستان یک هزار و ١۴۵ تن قیر تهاتری اختصاص‌یافته و تحویل پیمانکاران شده است و روستاییان قوچان مجموعاً از ٨٣ هزار و ۴٠٠ مترمربع آسفالت  معابر و خیابان‌ها بهره‌مند شده‌اند.

ابراهیمی تأکید کرد: اگر این قیر به‌صورت تهاتری در اختیار شهرستان و به‌تبع روستاییان برای بهره‌مندی از آسفالت قرار نمی‌گرفت اعتباری بالغ‌بر ١١ میلیارد تومان باید هزینه می‌شد تا روستاها آسفالت شود اما دولت این میزان را به‌صورت تهاتری در اختیار قرار داد.

وی با اشاره به اینکه اگر در تمام روستاها سنگ‌فرش، جدول‌گذاری و آسفالت معابر انجام شود باید رقم بالایی پیش‌بینی کرد که در یک‌فاز اجرایی نخواهد شد، افزود: بر اساس فازبندی می‌توان الگویی را در یک روستا پیاده کرد پس‌ازآن با همکاری دهیاری و شورای روستاها این الگو را ادامه‌دار انجام داد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قوچان بابیان اینکه برای اجرای یک‌فاز در هر روستایی به‌شرط در اختیار داشتن قیر رایگان رقمی بین ۴ تا ۵ میلیارد تومان نیاز است، تصریح کرد: اگر امروز اعلام شود که فلان طرح هادی در یک روستا پایان‌یافته یعنی یکی از فازهای آن به مرحله اجرا درآمده است و باید وارد فاز بعدی شد.

  • منبع خبر : فارس