رشد ۶۴۰ درصدی صادرات از قشم
رشد ۶۴۰ درصدی صادرات از قشم
مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به صادرات ۹۴ میلیون دلاری از قشم در هشت ماه نخست سال، گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۴۰ درصدی ثبت شد.

محسن رضایی‌فر  اظهار کرد: از ابتدای امسال بیش از ۲۳۴ میلیون دلار مربوط به صادرات از محل تولید به خارج از کشور بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۷۲ درصد رشد کرده است.

وی با بیان اینکه در این مدت، بیش از ۱۱۳ میلیون دلار واردات قطعی به منطقه آزاد قشم انجام شده است، گفت: با توجه به افزایش میزان صادرات و صادرات دوباره و همچنین مدیریت انجام‌شده در حوزه واردات، تراز تجاری منطقه آزاد قشم در هشت ماهه ابتدایی امسال بیش از ۲۱۵ میلیون دلار بود.

او با بیان اینکه تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری قشم در جریان است، اظهار کرد: در آبان ماه امسال ۳۶۰۰ تن تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری و صنعتی در منطقه آزاد قشم انجام شد.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم افزود: قیر نفت، سیمان پاکتی، سیگار، ادکلن و ماهی خشک، مهمترین محصولات صادراتی به مقصد امارات، عمان، سومالی، قطر، هنگ کنگ، عراق و سریلانکا بوده است. برنامه‌ریزی‌های خوبی برای توسعه صادرات به بازارهای هدف انجام شده است و امیدواریم با ادامه روند تسهیل و توسعه، شاهد افزایش میزان صادرات از منطقه آزاد قشم تا پایان سال باشیم.

  • منبع خبر : ایسنا