شهردار کرج : ساخت آزاد راه شمالی کرج شتاب گرفت
شهردار کرج : ساخت آزاد راه شمالی کرج شتاب گرفت
شهردار کرج اعلام کرد: ساخت آزاد راه شمالی این کلانشهر با تلاش مهندسان و مجریان پروژه با اهدف کمک به روان سازی ترافیک استان البرز شتاب گرفته و در روزهای آینده عملیات اتصال این آزاد راه به آزاد راه کرج - قزوین آغاز می شود.

مهرداد کیانی در حاشیه بازدید از پروژه آزاد راه شمالی کرج افزود: بررسی های میدانی نشان می دهد که سرعت عملیات پروژه به نسبت سال های گذشته رکورد عملیات عمرانی را شکسته است.

شهردار کرج گفت: اکنون روزانه شاهد حمل و انتقال ۲۵هزار تن مصالح، ۴۰۰ مترمکعب سنگ‌برداری و یک هزار مترمکعب بتن‌ریزی در یک نوبت کاری در آزاد راه شمالی کرج هستیم.

وی ادامه داد: پل بزرگ (b۱) آزاد راه شمالی بر روی رودخانه کرج به ارتفاع ۱۳۲ متر به عنوان یکی از مرتفع ترین پل‌های ارتباطی کشور با اهتمام مهندسان ایرانی روند تکمیلی خود را می گذراند.

کیانی با بیان اینکه آزاد راه شمالی کرج یک پروژه ملی محسوب می شود، گفت: هر چند شهرداری کرج تمام توان مالی خود پای این پروژه عظیم گذاشته اما انتظار می رود تمام دستگاه های اجرایی استان البرز و دولت به کمک مدیریت شهری کرج بیایند.

شهردار کرج تاکید کرد: با توجه به تلاش‌های روزافزون به زودی شاهد شروع عملیات اجرای پل (b۰) و در ادامه عملیات اجرایی این پروژه شاهد اتصال این آزادراه به بهشت سکینه و آزاد راه کرج – قزوین خواهیم بود

عملیات ساخت آزاد راه شمالی کرج در ادامه آزاد راه شهید همت از سال ۱۳۹۵ به طول ۱۷.۵ کیلومتر با هدف کمک به روان سازی ترافیک آزاد راه تهران – کرج – قزوین آغاز شد.

اکنون این پروژه حدود ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

آزاد راه شمالی کرج با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با گذر از رودخانه کرج، ارتفاعات عظیمیه و باغستان ، آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج – قزوین در غرب کرج متصل می کند.

تکمیل این آزاد نیازمند تامین ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار است که دولت سیزدهم ۵۰ درصد این اعتبار را متقبل شده و مابقی از منابع استانی و کلانشهر کرج تامین خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا