۲۵ هزار تن قیر برای آسفالت محورهای لرستان مورد نیاز است
۲۵ هزار تن قیر برای آسفالت محورهای لرستان مورد نیاز است
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: برای انجام آسفالت جاده‌های استان در سال جاری نیز ۲۵ هزار تن قیر مورد نیاز است.

مرتضی شیروانی ۳۰ اردیبهشت‌ماه در دومین همایش و کارگاه آموزشی قیر و آسفالت که در مرکز لرستان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی ارتقای کیفیت آسفالت جاده‌های استان است که شرکت‌کنندگان در این دوره با فرآیند تولید انواع قیر و کنترل کیفی آن در مخلوط آسفالت برای پروژه‌های عمرانی و روسازی‌ها آشنا می‌شوند.

وی تصریح کرد: قیر جزئی از روسازی و در دوام عمر آسفالت تأثیرگذار است و موجب جلوگیری از هدر رفت سرمایه می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان بیان کرد: برای آسفالت ۲۷۰ کیلومتر از جاده‌های استان با احتساب آسفالت آزادراه‌ها، ۱۸ هزار تن قیر طی سال گذشته مصرف شده، همچنین برای انجام آسفالت جاده‌های استان در سال جاری نیز ۲۵ هزار تن قیر مورد نیاز است.

گفتنی است در این کارگاه آموزشی کارکنان اداره راه و شهرسازی و راهداری، آزمایشگاه مکانیک خاک، سازمان نظام‌مهندسی، پیمانکاران کارخانه‌های آسفالت، ناظران راه‌های اصلی و روستایی، کارکنان سازمان عمران شهرداری‌ها استان و پرسنل دستگاه‌های اجرایی استان مرتبط با موضوع در این دوره آموزشی شرکت نمودند و برای شرکت‌کنندگان گواهی آموزشی قیرهای عملکردی صادر خواهد شد.

  • منبع خبر : ایسنا