رفع معضلات زیرساختی محلات بروجن / ۸۰۰ میلیارد برای کمربندی اختصاص یافت
رفع معضلات زیرساختی محلات بروجن / ۸۰۰ میلیارد برای کمربندی اختصاص یافت
نماینده مردم بروجن در مجلس گفت: کمربندی بروجن به دلیل مطالبات پیمانکار متوقف شده بود که حدود ۵۰ میلیارد تومان به صورت نقد و ۳۰ میلیارد تومان در قالب قیر به این پروژه اختصاص یافت که با اتمام سرما، عملیات این کمربندی شروع می‌شود.
چهاردهم مهرماه سال جاری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی علی نیکزاد به شهرستان بروجن سفر کرد و 29 مصوبه در زمینه‌های مختلف برای حل مسائل شهرستان بروجن صورت گرفت. تخصیص 100 میلیارد ریال برای اصلاح نقاط حادثه خیز و افزایش تسهیلات ساخت مسکن به 250 فقره در شهرستان بروجن از جمله این مصوبات بود.

یکی از مشکلات اصلی در بروجن محله‌های الهیه، کوی طلاب و سلیم است که زیرساخت‌های کافی ندارند، در سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان بروجن، قرار شد جهت حل مشکلات کوی طلاب و سلیم، اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری 90 تن قیر در اختیار شهرداری بروجن قرار دهد و شهرداری موظف به آسفالت معابر این کوی شود.

نیکزاد در 14 مهرماه سال جاری در نشست با مسئولان استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن، اظهار داشت: با تخصیص نقدی و یا واگذاری زمین، 500 میلیارد ریال و 400 میلیارد ریال قیر حداکثر تا یک ماه آینده توسط سازمان ملی زمین و مسکن به شهرداری بروجن، کلیه امور مربوط به فاز 1 و 2 شهرک الهیه بروجن بر عهده شهرداری این شهر خواهد بود.

حالا با گذشت 5 ماه از این سفر و وعده‌های داده شده، میزان تحقق مصوبات سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی را به شهرستان بروجن پیگیر می‌شود و حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیرقلی جعفری نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی خبر تحقق 95 درصد مصوبات این سفر را می‌دهد.

تعیین تکلیف منطقه الهیه بروجن / اختصاص 800 میلیارد ریال برای کمربندی بروجن

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین امیرقلی جعفری اظهار داشت: یکی از سفرهای پر برکت به شهرستان بروجن، سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان بروجن بود که 95 درصد مصوبات این سفر اجرایی شد. 9 سال محله الهیه به حال خود رها شده بود اما با این سفر مصوباتی در رابطه با این محله صورت گرفت و عملیاتی شد.

وی با اشاره به اینکه تکلیف محله الهیه مشخص و تحویل شهرداری داده شد، ادامه داد: مردم در محله الهیه ساکن شدند اما زیرساخت‌های لازم برای آنها وجود نداشت که با عملیاتی شدن مصوبات سفر نیکزاد این محله به شهرداری بروجن واگذار شد و تا سال آینده مشکلات رفع می‌شود.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 15 سال بود که 25 کیلومتر ترمیم و بهسازی معابر روستایی از سنگچین به سمت چغاخور معطل مانده بود که در حال عملیاتی شدن است. کمربندی بروجن به دلیل مطالبات پیمانکار متوقف شده بود که حدود 50 میلیارد تومان به صورت نقد و 30 میلیارد تومان در قالب قیر به این پروژه اختصاص یافت که با اتمام سرما، عملیات این کمربندی شروع می‌شود.

وی با اشاره به تکمیل محور بلداجی در سه راهی گندمان، بیان داشت: برای تکمیل این محور، 20 میلیارد تومان در نظر گرفته شد، که 9 میلیارد تخصیص یافت و 4 میلیارد دیگر نیز اختصاص می‌یابد و تا آخر سال یعنی یک ماه آینده 7 میلیارد دیگر نیز به این محور اختصاص می‌یابد و امید است به زودی به اتمام برسد.

رفع مشکلات مسکن خیّری کارگران بروجن

جعفری با اشاره به عدم توان مالی شهرداری‌های شهرستان بروجن، تصریح کرد: در مصوبات این سفر به 5 شهرداری شهرستان بروجن مبالغ خوبی داده شد و دستگاه آتش نشانی به شهرداری‌هایی که تا 5 سال گذشته ماشین آتش نشانی دریافت نکردند، تحویل داده شد. تپه شهدای گمنام بروجن تعیین تکلیف شد و کار عملیاتی آن آغاز می‌شود.

وی از حل مشکل زمین تجاری 110 واحد خیری برای کارگران نیز خبر داد و گفت: زمین تجاری مسکن خیری 110 واحدی برای کارگران، مشکل داشت که مشکل آن برطرف شد، مقرر شد درآمدی که از فروش این زمین تجاری به دست می‌آید به مجمع خیرین برای تامین هزینه نگهداری این 110 واحد، اختصاص یابد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مردم ساکن در کوی طلاب و سلیم گلایه‌هایی داشتند که یکی از بلوک‌ها سنددار شد و مابقی نیز انجام می‌گیرد، در رابطه با آسفالت معابر این محله‌ها نیز پس از بارندگی‌ها حتما آغاز به کار می‌شود. چمن سالن ورزشی کارگران نیز در حال از بین رفتن بود و قرار شد چمن مصنوعی بزنند و بر روی استخر مطالعات انجام می‌شود که اگر امکان داشته باشد استخر احداث شود.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: در سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مهرماه سال جاری 29 مصوبه صورت گرفت که 95 درصد این مصوبات اجرایی شدند که عملیاتی شدن و اتمام کار این مصوبات برای شهرستان بروجن تحولات خوبی را در پی دارد.

 

  • منبع خبر : تسنیم