تخصیص افزون بر ۱۵۰۰ تن قیر تهاتری به شهرداری‌های سیستان و بلوچستان
تخصیص افزون بر ۱۵۰۰ تن قیر تهاتری به شهرداری‌های سیستان و بلوچستان
رییس ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و ۵۵۲ تن قیر تهاتری مرحله اول از محل اعتبارات بند "ز" تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ بودجه کشور اختصاصی جهت بهسازی معابر محلات هدف بازآفرینی شهری بین شهرداری‌های استان جهت آسفالت معابر خاکی محلات توزیع گردید.

سهیلا رضایی اظهار کرد: این قیر از محل اعتبارات باز آفرینی شهری  در قالب صدور حواله قیر به شهرداری‌های زاهدان، سراوان، خاش، دوست محمد، محمد آباد، زهک، گلشن، تفتان، مهرستان و میرجاوه جهت آسفالت معابر محلات مورد هدف بازآفرینی شهری اختصاص یافت.

وی ادامه داد: این تخصیص در جهت  بالابردن شاخص‌های توسعه  کالبدی در این محلات و ارتقای سطح زندگی ساکنان محله‌های مورد هدف بازآفرینی شهری استان برنامه‌ریزی شده است و شهرداری‌ها موظفند سهمیه قیر را صرف معابر خاکی نمایند .

رییس ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به اینکه بیشترین جمعیت حاشیه نشین شمال این استان در زاهدان ساکن هستند ۹۳۴ تن از مجموع قیر تخصیصی به شهرداری این شهر اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد:  با توجه به تخصیص مرحله ای قیر در سال جاری در ادامه تخصیص قیر تهاتری  به سایر شهرداریهایی حوزه این اداره کل  انجام خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه طرح ستاد بازآفرینی شهری یکی از ماموریت‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی است که برای نوسازی بافت‌های فرسوده و به ویژه سکونتگاه‌های غیررسمی جزو مناطق آسیب‌پذیری که به لحاظ اجتماعی و فرهنگی سبب بروز مشکلات متعدد در آن بافت‌ها شده است، همه ساله اجرایی می‌شود، ادامه داد: این اداره کل علاوه بر تخصیص قیر تهاتری به شهرداری های استان ۴۲ پروژه عمرانی را با اعتبار ۱۴۸ میلیارد تومان را در نقاط حاشیه شهرهای تحت پوشش این اداره کل در دست اقدام دارد.

گفتنی است در حال حاضر ۳۱۵ هزار نفر از جمعیت سیستان و بلوچستان در حوزه شهرستان های حوزه نفوذ اداره کل راه و شهرسازی شمال استان سیستان و بلوچستان در گستره ۲ هزار و ۷۷۸ هکتار در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی ساکن هستند.

سیستان و بلوچستان به دلیل وسعت زیاد دارای دو اداره کل راه و شهرسازی شمال و جنوب است.

  • منبع خبر : ایسنا