زخم های آسفالت معابر شهر دوگنبدان نیازمند ترمیم
زخم های آسفالت معابر شهر دوگنبدان نیازمند ترمیم
حفاری های رها شده از سوی شرکت های خدمات رسان از سویی و چاله های معابر عمومی، زخمی بر آسفالت خیابان های دوگنبدان محسوب می شود که شهروندان این شهر نفتخیز انتظار دارند برای ترمیم آن اقدام شود .

زخم آسفالت معابر در بیشتر نقاط دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران، از کوچه و خیابان‌های قدیمی پایین شهر تا بالای شهر معضلی کهنه است نشست آسفالت در برخی مناطق شبیه حفره و چاله هایی است که افزون بر سیمای نازیبا، برای عابران پیاده و صاحبان خودروها دردسرآفرین شده است.

شهروندان دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران با اشاره به رسیدن اسفند ماه و نزدیک بودن ورود مسافران به این منطقه گردشگر پذیر در فصل بهار اعتقاد دارند که بهبود امکانات رفاهی و تغییر سیمای این شهر نیازمند همت مسئولان است.

ساکنان دوگنبدان با اشاره به اینکه آسفالت برخی از معابر این شهر بیش از سه دهه قدمت دارد نوسازی این زیرساخت های مهم را به عنوان مطالبات اصلی خود مطرح می کنند.

آنان با یادآوری آسیب دیدن خودروهایشان در سفرهای درون شهری از مسئولان می خواهند تا برای نوسازی آسفالت دست کم معابر پرتردد شهر دوگنبدان چاره اندیشی کنند.

این شهروندان تاکید می کنند رهاسازی حفاری های ایجاد شده از سوی شرکت های خدمات رسان افزون بر نازیبا شدن چهره شهر دردسرهای فراوانی برای آنان ایجاد کرده که نیاز است برای این مشکل چاره اندیشی شود.

شهردار شهر دوگنبدان بدون اشاره به آمار می گوید که عمر بخش قابل توجهی از آسفالت معابر این شهر بیش از ۳۰ سال است و ضرورت دارد تا اعتبارات بیشتری برای نوسازی این زیرساخت ها اختصاص یابد.

رضا قشقایی تاکید کرد: با اعتبارات اندکی که هر ساله اختصاص می یابد براساس اولویت معابر خاکی نسبت به آسفالت در دوگنبدان اقدام می شود اما برای انجام گام های تحول آفرین باید اعتبارات بیشتری اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: امسال یکهزار و ۳۵۰ تن قیر تهاتری به منظور آسفالت خیابان های شهر دوگنبدان اختصاص یافته که تاکنون ۳۱۱ تن آن برای آسفالت خیابان ها مصرف شده است.

قشقایی عنوان کرد: براساس برنامه ریزی انجام گرفته بقیه این میزان قیر اختصاص یافته به این شهر برای آسفالت خیابان ها و معابر پرتردد و فرسوده تا پایان سال جاری مصرف می شود.

شهردار دوگنبدان گفت: عملیات روکش و آسفالت ۵۵ هزار متر مربع از معابر و خیابان های این شهر امسال اجرا شده اما با توجه به وضعیت شهر نیاز به اقدام های عملی بیشتری است

رئیس آب و فاضلاب گچساران گفت: به علت فرسوده بودن بخش قابل توجهی از شبکه آب شکستگی های پرشماری در خطوط انتقال و توزیع آب ایجاد می شود و این اداره چاره ای جز کنده کاری ندارد.

محمود زارعی افزود: براساس تفاهم نامه ای که هر ساله با شهرداری دوگنبدان بسته می شود آسفالت کنده کاری های انجام شده بر عهده این نهاد است.

بررسی ها نشان می دهد که آخرین تفاهم نامه در این خصوص میان اداره آب و فاضلاب و شهرداری دوگنبدان در سال ۱۳۹۹ بوده است.

راهکار پایدار برای پیشگیری از کنده کاری خیابان ها

رئیس آبفا گچساران گفت: امسال بیش از ۴۰ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه های آب شهر دوگنبدان اختصاص یافته که این امر به کاهش کنده کاری های این اداره کمک می کند.

محمود زارعی افزود: بخش قابل توجهی از شبکه آبرسانی در شهر دوگنبدان بالای ۴۰ سال قدمت دارد که همین امر موجب فرسودگی، شکستی لوله‌ها و هدررفت آب می شود

  • منبع خبر : ایرنا