اختصاص قیر تهاتری به روستاهای متقاضی
اختصاص قیر تهاتری به روستاهای متقاضی
فرماندار شهرستان بهار از اختصاص قیر یارانه‌ای به روستاهای متقاضی خبر داد.

روح‌الله نباتی در همدان با اشاره به برگزاری میز خدمت در روستاهای شهرستان بهار به منظور حل مشکلات اظهار کرد: این اقدام ضمن ارتباط چهره به چهره مردم و مسوولان، شرایط موجود را برای بررسی و گره‌گشایی برای مدیران و مسوولان ترسیم می‌کند.

وی از حضور در روستای گنج‌تپه به عنوان یکی از روستاهای مهم شهرستان بهار خبر داد و گفت: نبود کندرو در جاده روبروی روستا یکی از مهمترین مشکل روستاییان بود که پیگیر هستیم جاده روبروی روستا جزو حریم محدوده طرح هادی ثبت شود و سپس با احداث میدان و کندرو از خطرات بعدی جلوگیری شود.

فرماندار شهرستان بهار افزود: قیر یارانه‌ای به صورت تهاتری در اختیار روستاها قرار می‌گیرد و با خودیاری اهالی و دهیاری معابر فرعی باقیمانده روستای گنج تپه آسفالت خواهد شد.

نذر آب

وی گریزی به اقدام کشاورزان و چاه‌داران روستای گنج‌تپه در کمک به حل بحران آب شهر همدان با نذر آب زد و در ادامه گفت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای از اولویت‌ ما در شهرستان بهار و روستاهای بزرگ آن است چراکه مصرف آب کمتر و سود بیشتری نسبت به کشت‌های معمول دارد بنابراین تسهیلات مناسبی برای این امر در نظر گرفته شده است.

نباتی تصریح کرد: شرکت زیرساخت راه آهن باید هم در مسیر روستای گنج تپه و هم در روستای حسام آباد به اصلاح مسیر ریل‌ها و پل‌ها در  مسیر راه‌آهن اقدام کنند تا مشکل جذب آب های سطحی و آسیب به چاه‌ها حل شود و شیب‌های تند پل‌های احداث شده نیز اصلاح شود.

وی در پایان به جاده‌ گردشگری اشاره کرد و افزود: اعتبارات خوبی برای این مسیر توسط دولت در نظر گرفته شده و باید این مسیر از بلوار آیت الله نجفی همدان تا میدان شهید سلیمانی بهار و از میدان شهید سلیمانی تا غارعلیصدر به صورت همزمان اصلاح شود.

  • منبع خبر : فارس