بررسی آخرین وضعیت فروش نفت در کمیسیون انرژی مجلس
بررسی آخرین وضعیت فروش نفت در کمیسیون انرژی مجلس
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی آخرین وضعیت فروش نفت و توسعه میادین مشترک نفتی و گازی در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: همکاری‌ خوبی با کشورهای منطقه برای توسعه این میادین صورت گرفته است.

مالک شریعتی نیاسر درباره جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: نشست کمیسیون خجسته‌مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت گزارشی درباره وضعیت میادین مشترک نفتی و گازی و برنامه‌های توسعه و نگهداشت آنها ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس افزود: در این گزارش وضعیت فروش نفت، میعانات و فرآورده‌های نفتی و درآمدهای حاصل از آن طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ تشریح شد.

شریعتی ادامه داد: اولویت وزارت نفت میادین غرب کارون و در جنوب نیز میادین مشترک با قطر و عربستان است اما در توسعه میادین از گذشته عقب ماندگی‌های وجود دارد هرچند اکنون خوشبختانه همکاری‌های خوبی با کشورهای منطقه و روسیه برای توسعه این میادین صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: از میزان ۴۰ میلیارد دلار تفاهم‌نامه امضاء شده با روس‌ها حدود ۴ میلیارد دلار آن قرارداد شده است و امیدواریم این قراردادها به جبران عقب‌ماندگی‌ها در توسعه میادین مشترک منجر شود.

این نماینده مجلس یازدهم یادآور شد: باوجود مشکلات فراوان در حوزه فروش نفت ناشی از تحریم و برخی مشکلات مانند شیوع بیماری کرونا که در مقاطعی صادرات را دچار افت کرد، اما مجموعا روند صادرات رضایت‌بخش است. البته باید تلاش بیشتری شود تا در پایان سال آنچه در قانون برای فروش نفت و فرآورده‌های نفتی آمده را محقق کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا