تمام سهمیه قیر شهرداری بجنورد جذب شد/ عدالت در آسفالت معابر شهری
تمام سهمیه قیر شهرداری بجنورد جذب شد/ عدالت در آسفالت معابر شهری
تمام سهمیه قیر شهرداری بجنورد برای آسفالت معابر تا کنون جذب شده و هیچ مقدار از قیر مرکز استان، برگشت نخورده است.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، هفتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد در دوره ششم امروز ۲۸ شهریور ماه در سالن جلسات این مجموعه برگزار شد.

یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه به شفاف سازی درباره وضعیت سهمیه قیرهای مرکز استان اختصاص داشت که توسط عین بیگی رئیس شورای اسلامی شهر مطرح شد.

شهردار بجنورد در این خصوص تاکید کرد که هیچ مقدار از قیر مرکز استان برای معابر تا کنون برگشت نخورده است.

جواد حمیدی گفت: نه تنها هیچ مقدار از قیر، برگشت نخورده بلکه اعلام کردیم حاضریم سهمیه سایر شهرداری های استان که در جذب قیر ناموفق بودند را نیز جذب کنیم تا هیچ قیری از استان خارج نشود.

بررسی اجرای آسفالت معابر نیز دیگر موضوعی بود که در این جلسه از سوی اعضای شورای شهر مطرح شد.

شهردار بجنورد این خصوص گفت: تمام آسفالت انجام شده در معابر شهری براساس برنامه ای است که با هماهنگی شورای شهر برنامه ریزی شده است.

حمیدی ادامه داد: تا کنون سعی شده در هر محله ای، چند کوچه از ترمیم یا اجرای آسفالت بهره مند شود و سپس ‌وارد هسته مرکزی شهر شویم.

وی بیان کرد: اکنون که در سایر نقاط شهر، حجم بالایی از عملیات آسفالت انجام شد، وارد خیابان های طالقانی، برنحی و امام خمینی (ره) شدیم و آسفالت ها را ترمیم کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این جلسه به ارتقای درجه شهرداری بجنورد به ۱۱ اشاره کرد و گفت: این اتفاق حاصل تلاش مستمر مجموعه شهرداری و شورای شهر به ویژه پیگیری های شهردار از وزیر کشور بوده است.

وی افزود: این اتفاق، آرزوی شهرداران گذشته بجنورد بود که در این دوره از شورای شهر و شهرداری به نتیجه رسید.

عین بیگی همچنین بیان کرد: افزایش خرید اتوبوس های شهری برای حمل و نقل عمومی نیز از اتفاقات مثبتی است که تا کنون انجام شده و اضافه شدن آن ها به ناوگان عمومی می تواند سبب بهتر شدن وضعیت پوشش نقاط مختلف و افزایش اقبال عمومی برای استفاده از آن ها شود.

بررسی و رأی گیری درباره توافقات و پرونده های وارده از سایر کمیسیون ها نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این جلسه بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا