فاز ۱۱ پارس جنوبی بهمن ماه امسال وارد مدار تولید می‌شود
فاز ۱۱ پارس جنوبی بهمن ماه امسال وارد مدار تولید می‌شود
خجسته مهر معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: فاز ۱۱ پارس جنوبی، بهمن ماه امسال وارد مدار می‌شود

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، با اشاره به تلاش برای تکمیل فازهای باقیمانده پارس جنوبی اظهار داشت: پارس جنوبی از مهم‌ترین میادین گازی جهان به شمار می‌رود و توسعه فازها و تکمیل فازهای باقیمانده در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.

وی افزود: فاز ۱۱ پارس جنوبی در واقع مرزی‌ترین‌فاز پارس جنوبی با قطر است و تکمیل و بهره‌برداری از این فاز اهمیت زیادی دارد.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران خاطر نشان کرد: تکمیل این فاز با جدیت توسط متخصصان داخلی در دست اجراست و قطعات و تجهیزات مورد نیاز سکوهای دریایی این فاز نیز خریداری شده و پیش‌بینی می‌کنیم تا بهمن ماه امسال، فاز ۱۱ به تولید برسد.

خجسته مهر تصریح کرد: حفاری چاه‌های فاز ۱۱ پارس جنوبی بزودی تکمیل می‌شود و امیدوار هستیم در موعد مقرر شاهد بهره‌برداری از سکوهای این فاز مهم باشیم.

وی در ارتباط با فاز ۱۴ پارس جنوبی نیز گفت: یک ردیف دریایی از فاز ۱۴ وارد مدار شده و اکنون روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب گاز شیرین از این فاز برداشت و به شبکه سراسری ارسال می‌شود.

خجسته مهر بیان کرد: با توجه به فعالیت شبانه روزی برای تکمیل ۳ ردیف باقیمانده فاز ۱۴، امیدواریم تا ۸ ماه آینده ۳ ردیف دیگر این فاز نیز به بهره‌برداری رسیده و ظرفیت کامل فاز ۱۴ را داشته باشیم.

  • منبع خبر : بازار