دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت بومی سازی شد
دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت بومی سازی شد
دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت این قابلیت را دارد تا تبخیر محصولات نفتی را به فرآورده های دیگر تبدیل کند.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، سیدمحمد سمن بوی عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان با اشاره به این که دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت به مسائل زیست محیطی کمک بسزایی می کند، گفت: هدرروی انرژی در اثر تبخیر در مراحل مختلف ذخیره‌ سازی، انتقال و توزیع فرآورده های نفتی، علاوه بر خسارت های هنگفت مالی، دارای اثرات مخرب زیست ‌محیطی است.

وی افزود: در راستای جلوگیری از این آسیب ها دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت طراحی و ساخته شد. بخشی از فرآورده های نفتی در هنگام حمل و تخلیه در جایگاه‌ های سوخت و همچنین در هنگام انبار تبخیر می‌ شود که این مساله ضمن هدر رفت فرآورده نفتی باعث وارد شدن زیان مالی به جایگاه‌ داران و کشور می ‌شود.

به گفته وی، دستگاه بازیافت بخارات که در ایستگاه‌ های سوخت ‌رسانی و انبارها نصب می‌شود، می ‌تواند این مشکل را مرتفع کند و همچنین علاوه بر جلوگیری از هدر رفت منابع کشور در کاهش آلودگی‌ های زیست ‌محیطی نیز موثر باشد.

وی افزود: درواقع این محصول یک سیستم تبریدی جذبی است که در دماهای خیلی پایین میعان انجام می ‌دهد و بخارات را به بنزین تبدیل می‌ کند و نبود آن باعث صدمات ایجاد بیماری می‌ شود.

این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: امروز حمایت های لازم در داخل کشور از سوی دستگاه ها انجام نمی شود و شرکت های مربوط به منابع نفتی با وجود این که دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت ایران‌ساخت وجود دارد و یک چهارم نمونه های خارجی قیمت دارد، اقدام به تهیه نمونه های خارجی می کنند و کمکی به توسعه تولید در کشور نمی کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر