آینده در دستان این ۶ غول نفتی است
آینده در دستان این ۶ غول نفتی است
شرکت‌های بزرگ نفتی در ایالات متحده اخیراً تحت فشارهای زیادی برای افزایش تولید قرار گرفته اند زیرا قیمت‌ها در بازار در حال جهش است.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، در عین حال، دولت ایالات متحده و همچنین اتحادیه اروپا به دنبال عرضه بیشتر در سراسر جهان هستند. وود مکنزی فقط یک خبر بد برای آنها داشت. بر اساس تحقیقات جدید موسسه مشاوره انرژی، بیش از نیمی – به طور دقیق ۶۵ درصد – از ذخایر نفت و گاز کشف شده جهان تحت کنترل شرکت های ملی نفت است.

این شرکت‌های ملی نفت عبارتند از آرامکو عربستان، قطر انرژی، ادنوک ابوظبی، روس‌نفت و گازپروم روسیه، شرکت ملی نفت ایران و پترولئوس ونزوئلا.

به گفته تحلیلگران وود مکنزی، این هفت شرکت، اگر از ظرفیت اضافی خود استفاده کنند، می توانند به تولید نفت و گاز با نرخ فعلی خود برای ۴۰ تا ۶۰ سال آینده یا حتی بیشتر ادامه دهند.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که این شرکت های ملی نفت بوده اند که از سال ۲۰۱۱ تاکنون ۴۱ درصد از کل اکتشافات جدید نفت و گاز را انجام داده اند. علاوه بر این، در این گزارش آمده است که سهم شرکت های ملی نفت در اکتشافات جدید از سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است زیرا فشار انتقال انرژی باعث تکامل استراتژی های اکتشاف آنها می شود.

  • منبع خبر : خبرانلاین