بلومبرگ: آمریکا احتمالا اجازه ورود نفت ایران به بازارهای جهانی را می‌دهد
بلومبرگ: آمریکا احتمالا اجازه ورود نفت ایران به بازارهای جهانی را می‌دهد
خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ مدعی شد که واشنگتن احتمالاً اجازه ورود نفت ایران به بازارهای جهانی را بدون توافق هسته‌ای خواهد داد.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، آمریکا ممکن است به ایران اجازه دهد حتی بدون احیای توافق هسته‌ای برجام، نفت بیشتری را وارد بازارهای جهانی کند.

به نوشته خبرگزاری بلومبرگ که به طور عمده اخبار اقتصادی را پوشش می‌دهد، تاجران نفت به طور فزاینده‌ای نسبت به احتمال دستیابی مذاکره کنندگان ایران و قدرت‌های جهانی به توافقی برای احیای برجام بدبین هستند.

به گفته مایک مولر، رئیس بخش آسیا در گروه ویتول، دولت فدرال آمریکا ممکن است اجازه دهد «آن نفت (نفت ایران)، کمی بیشتر جریان پیدا کند.»

وی در پادکستی که مرکز مشاور «گلف اینتلیجنس» مستقر در دبی روز یکشنبه منتشر کرد، گفت اگر انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا تحت مسئله قیمت‌های بنزین درآمریکا قرار بگیرد، می‌توانید انتظار داشته باشید که شاید نسبت به خروج بشکه‌های نفت تحریم‌شده چشم پوشی شود.

به گفته مایک مولر ، برخی فکر می کنند بازار به سمت ۱۳۵ تا ۱۴۰ دلار در هر بشکه پیش می‌رود و افرادی هستند که فکر می کنند قیمت‌ها دوباره به زیر ۱۰۰ دلار می‌رود.

خبرگزاری بلومبرگ چندی پیش نیز با اشاره به فراز و نشیب مذاکرات هسته‌ای ایران نوشت: امیدهای بایدن برای احیای توافق هسته‌ای ایران رنگ می‌بازد این در حالی است که دنیا بیش از هر زمان دیگر به نفت نیاز دارد.

  • منبع خبر : خبرانلاین