تبدیل بندر پارس به بندر صادرات کانتینری
تبدیل بندر پارس به بندر صادرات کانتینری

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ،مدیر بنادر و پایانه‌های دریایی منطقه ویژه انرژی پارس اعلام کرد که امسال بندر پارس به بندر صادراتی محصولات کانتینری در خلیج فارس بدل خواهد شد. علی معصومی گفت: برای امسال برنامه تبدیل بندر پارس به یک بندر صادراتی محصولات کانتینری در خلیج فارس در دستور کار قرار دارد […]

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ،مدیر بنادر و پایانه‌های دریایی منطقه ویژه انرژی پارس اعلام کرد که امسال بندر پارس به بندر صادراتی محصولات کانتینری در خلیج فارس بدل خواهد شد.

علی معصومی گفت: برای امسال برنامه تبدیل بندر پارس به یک بندر صادراتی محصولات کانتینری در خلیج فارس در دستور کار قرار دارد و با ایجاد خطوط کشتیرانی کانتینری ثابت برای این امر و راه اندازی بندر سیراف پارس با هدف صادرات LPG و گوگرد از منطقه پارس دو، این اقدام اجرایی می‌شود.

به نقل از منطقه ویژه پارس، معصومی افزود: با توجه به اینکه بندر سیراف پارس برای راه اندازی به این مدیریت واگذار شده و صادرات گاز مایع و صادرات گوگرد تولیدی آن منطقه در دستور کار اصلی این مدیریت است، امیدواریم با پشتوانه و همکاری بسیار عالی مدیر عامل محترم سازمان و دیگر مدیریت ها علاوه بر ایجاد بستری مناسب برای صادرات کشور، منبع درآمد قابل توجهی هم برای سازمان ایجاد شود.

معصومی ادامه داد: با توجه به تکمیل زیرساخت پسکرانه محوطه‌های کانتینری که توسط سرمایه گذار آماده شده، افزایش بارپذیری و عملیات کانتینری برای صادرات محصولات تولیدی منطقه پارس در دستور کار مجتمع بندری قرار گرفته و هم اکنون نیز در حال انجام است.

این مقام مسئول گفت: ایجاد بستر مناسب و همچنین مکاتبه با شرکت ملی نفت ایران برای کسب مجوز انجام فرآیندهای صادرات و واردات محصولات غیرنفتی به سرزمین اصلی، انجام شده است.

مدیر بنادر و پایانه‌های دریایی منطقه ویژه پارس گفت: سال گذشته افزایش صادرات اوره تولیدی منطقه اسکله و محل مناسب برای استقرار تجهیزات بارگیری، در اختیار پتروشیمی‌های منطقه انجام شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا