افتتاح پالایشگاه نسل سوم قیر توسط وزیر راه
افتتاح پالایشگاه نسل سوم قیر توسط وزیر راه
مراسم افتتاح واحد قیرسازی شرکت ارومیه شن ریز (از اعضای انجمن قیر ایران) در سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان غربی و با حضور مهندس قاسمی وزیر راه و شهرسازی، دکتر حیدری رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، مسئولین استان و نمایندگان مجلس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران، ظهر دیروز واحد تولید روزانه یک هزار تُن قیر پالایشگاه قیر ارومیه مجهز به فناوری نسل سوم در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استان آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسید.

سید محسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در حاشیه افتتاح این واحد گفت: پالایشگاه قیر ارومیه محصولات مطابق با تکنولوژی‌های نسل سوم تولید می‌کند و تولیدات این واحد با محوریت کاهش آلودگی محیط‌ زیست، بهره‌وری انرژی و کمک به ارتقای صادرات فرآورده‌های غیرنفتی تهیه و عرضه‌ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این پالایشگاه مجهز به فناوری نسل سوم تولید قیر، با ۲ هزار میلیارد ریال راه اندازی شده است، اظهار کرد: پالایشگاه قیر ارومیه به عنوان نخستین واحد صادرکننده قیر در شمال‌غرب کشور به شمار می‌رود.

حمزه‌لو تاکید کرد: این پالایشگاه ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن قیر را دارد که این میزان بیش از نیاز داخل استان است؛ پالایشگاه مجهز به فناوری نسل سوم قیر ارومیه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

روابط عمومی انجمن قیر ایران این دستاورد خجسته را به شرکت ارومیه شن ریز و خانواده بزرگ صنعت قیر با افتخار تبریک عرض می نماید.