وضعیت راه های روستایی ایران
وضعیت راه های روستایی ایران

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران در ارتباط با وضعیت راه های روستایی ،رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه از اتمام عملیات آسفالت سه کیلومتر و ۷۰۰ متر از محور بشرویه-ارسک خبر داد وگفت: برای اجرای این عملیات هشت میلیارد ریال هزینه شده است.همچنین محمد خیری  بیان کرد: در راستای افزایش ارتقا […]

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران در ارتباط با وضعیت راه های روستایی ،رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه از اتمام عملیات آسفالت سه کیلومتر و ۷۰۰ متر از محور بشرویه-ارسک خبر داد وگفت: برای اجرای این عملیات هشت میلیارد ریال هزینه شده است.همچنین محمد خیری  بیان کرد: در راستای افزایش ارتقا ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی شهرستان بشرویه و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای، روکش آسفالت در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در این راستا عملیات روکش ماسه آسفالت در محور بشرویه- ارسک در حوزه شهرستان بشرویه به طول سه کیلومتر و ۷۰۰ متر به اتمام رسید.

خیری با بیان اینکه این پروژه در مدت زمان یک هفته از ۲۹ فروردین ماه اجرایی شد، افزود: برای اجرای این عملیات ۴۰ تن قیر و ۷۵۰ تن آسفالت به مبلغ هشت میلیارد ریال از اعتبارات ملی هزینه شده است.

خیری با بیان اینکه شهرستان بشرویه دارای بیش از ۵۴۶ کیلومتر جاده بین شهری و روستایی است، گفت: عملیات روکش محورها، همه ساله به تناسب اعتبارات و یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره قرار می‌گیرد.

در همین راستارئیس اداره نظارت بر ساخت و توسعه راههای روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: نزدیک به ۲۱۱ کیلومتر از محورهای روستایی آذربایجان غربی آسفالت می شود.

جعفر صادقی پور گفت  در ادامه آسفالت محورهای روستایی بالای ۲۰ خانوار استان، ۴۱ محور روستایی در شهرستان‌های مختلف استان به طول نزدیک به ۲۱۱ کیلومتر در شرف آسفالت است که با برنامه ریزی های انجام گرفته شده و به محض تحویل قیر مورد نیاز تا پایان تیرماه سال جاری آسفالت خواهند شد.

وی محورهای تکیه – اردوشاهی به طول ۳.۵ کیلومتر در شهرستان ارومیه، ذمه – آلکاباد به طول ۱.۸ کیلومتر در شهرستان اشنویه، قزقاپان به طول ۴ کیلومتر در شهرستان پیرانشهر، آسمان بلاغی به طول ۱.۶۵ کیلومتر، بدرلو – چهارطاق به ۵.۸ کیلومتر و عرب شاه – شریف کندی به طول ۷ کیلومتر در شهرستان تکاب، شیخ سیلو به طول ۱۰ کیلومتر در شهرستان چالدران، پسک – بدلان به طول ۹ کیلومتر در شهرستان خوی و محور طاهر آباد – شوریک به طول ۳.۸ کیلومتر در شهرستان چایپاره را از جمله محورهای روستایی آماده شده برای آسفالت نام برد.

صادقی پور میانگین استانی برخورداری خانوار روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه آسفالته را نزدیک ۸۹ درصد ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش جهادی آسفالت روستاهای ۲۰ خانوار استان با جدیت و به صورت مستمر ادامه خواهد داشت تا شاهد بهره مندی تمام خانوار این روستاها از راه مناسب آسفالته باشیم که بی شک تأثیر زیادی در مراودات و توسعه اجتماعی و اقتصادی آنها دارد.