معاون وزیر نفت: ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی تا ۲ برابر افزایش می‌یابد
معاون وزیر نفت: ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی تا ۲ برابر افزایش می‌یابد
گروه استان‌‌ها- معاون وزیر نفت با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ذخیره‌سازی نفت و میعانات گازی گفت: ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی بر اساس شرایط بازار می‌تواند تا ۲ برابر افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران از جزیره خارگ، محسن خجسته مهر ظهر امروز در بازدید از پایانه صادرات نفت خام در جزیره خارگ  این پایانه را مرکز مهم صادرات نفت خام کشور دانست و اظهار داشت: باید مدرن‌ترین سیستم اندازه‌گیری، ذخیره‌سازی و زیرساختی در پایانه صادرات نفت خام خارگ نصب و راه‌اندازی شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه پایانه صادراتی نفت خام خارگ دارای جایگاه بین‌المللی است تصریح کرد: این مجموعه باید به جدیدترین تجهیزات و فناوری مدرن و پیشرفته مجهز شود که استفاده از ظرفیت شرکت‌‌های توانمند دانش‌بنیان در حوزه زیرساختی و اندازه‌گیری میعانات گازی مورد توجه قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آغاز تعمیرات اساسی زیرساختی شرکت پایانه‌های نفتی خارگ خبر داد و بیان کرد: این عملیات شامل تعمیرات اسکله‌های صادراتی، مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و میعانات گازی و سیستم اطفای حریق است.

وی افزایش ظرفیت ذخیره سازی میعانات گازی در خارگ را یکی از برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: در این راستا متناسب با تولید نفت و گاز به‌ویژه در بخش ذخیره‌سازی میعانات گازی ظرفیت‌های آن افزایش می‌یابد.

خجسته مهر به چشم‌انداز تولید نفت خام در 8 سال آینده در کشور پرداخت و خاطر نشان کرد: در این راستا دستیابی به ظرفیت 5.7 میلیون بشکه در روز و افزایش ظرفیت صادرات حداکثری مورد توجه است.

معاون وزیر نفت آماده کردن پایانه‌ها بر اساس افزایش صادرات نفت خام را در اولویت برنامه‌‌ها دانست و تأکید کرد: ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی بر اساس شرایط بازار می‌تواند تا 2 برابر افزایش یابد.

وی بیان کرد: بر این اساس باید پایانه‌ها آماده شود که در صورت لزوم صادرات افزایش یابد.