شنبه 10 اردیبهشت 1401
گروه : نفت
پ
  • 10 اردیبهشت 1401 - 8:55

مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت

مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت
مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به اینکه تولید نفت در این شرکت نسبت به پیش از فعالیت دولت سیزدهم ۶۰۰‌هزار بشکه افزایش یافته است، گفت: مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت قرار دارد
به نقل از خبرنگار انجمن قیر ایران ،محمد علاف‌پور : مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به اینکه تولید نفت در این شرکت نسبت به پیش از فعالیت دولت سیزدهم ۶۰۰‌هزار بشکه افزایش یافته است، گفت: مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت قرار دارد که فرآیند آن بعد از رفع تحریم‌ها عملیاتی خواهد شد.علیرضا دانشی اظهار کرد: نخستین وظیفه ذاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت کشور، تامین نیازهای خوراک پالایشگاه‌‌‌ها و صادرات است.

وی با اشاره به اینکه اولین گام صنعت نفت بعد از استقرار دولت سیزدهم، برنامه‌‌‌ریزی برای آمادگی جهت پایداری و افزایش تولید نفت بود، گفت: فروش نفت کشور در دولت گذشته به شدت کاهش یافته بود، اما با اقدامات صورت گرفته، رسیدن به سقف تولید پیش از تحریم‌ها هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی شد. مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب ادامه‌‌‌ داد: برای اینکه تولید نفت کشور به پیش از تحریم‌ها برسد؛ ۱۶ اقدام موثر در دستور کار قرار گرفت و ‌‌‌اکنون در شرایطی قرار داریم که می‌توان گفت ظرفیت تولید به قبل از تحریم‌ها رسیده است.وی گفت: صنعت نفت کشور در شرایطی قرار دارد که بعد از رفع تحریم‌ها می‌تواند سریعا به تولید پیش از تحریم‌‌‌ برسد. مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب به افزایش تولید ۶۰۰‌هزار بشکه‌‌‌ای نفت در روز در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: به واسطه اقدامات وزارت نفت به منظور دور زدن تحریم‌ها، فروش نفت تولیدی (با وجود تحریم‌ها) نیز افزایش یافته است.مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب با اشاره به اینکه ساعات کار نیروی انسانی عملیاتی این شرکت همزمان با شیوع کرونا از ۸ ساعت به ۱۲ ساعت تغییر کرده بود، گفت: صنعت نفت امروز در مسیر افزایش تولید قرار دارد و برنامه‌ریزی‌‌‌ها نسبت به دوره مدیریت قبل در کشور با تغییراتی همراه شده است.وی ادامه‌‌‌داد: صنعت نفت، یک صنعت حساس  با پیچیدگی‌‌‌های خاص خود است که موارد ایمنی و طب کار باید در آن با جدیت مورد توجه قرار گیرد.دانشی اظهار کرد: فعالیت این صنعت نسبت به دوران کاهش تولید از تفاوت‌‌‌هایی برخوردار شده است و با توجه به هدف‌گذاری صورت گرفته برای افزایش تولید، ساعت کار نیروهای عملیاتی به روال قبل برگشته است.مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه سلامت نیروی کار و همچنین ایمنی تاسیسات در اولویت قرار دارد، گفت: با وجود گلایه‌‌‌های پیش آمده، فعالیت نیروهای عملیاتی در طول۸ ساعت نتیجه بررسی‌‌‌های کارشناسی است که باید نسبت به آن توجه کرد. وی با اشاره به ضرورت بازسازی و بهسازی تاسیسات نفتی که طی سال‌های گذشته نسبت به آن بی‌توجهی‌‌‌هایی صورت گرفته است، یادآور شد: این امکان وجود ندارد که نسبت به ایمنی نیروی انسانی و تاسیسات صنعت نفت بی‌‌‌تفاوت باشیم. دانشی خاطرنشان‌‌‌ کرد: شرایط جدید مبنی بر برنامه‌ریزی برای افزایش تولید باعث ایجاد الزام بازگشت میزان ساعت کاری نیروهای عملیاتی از ۱۲ ساعت به۸ ساعت شده است.مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب با تاکید بر اینکه افزایش تولید در صنعت نفت کشور به یک اولویت انکارناپذیر تبدیل شده است، گفت: به همین منظور، ظرفیت‌‌‌سازی برای تولید نیازمند منابع و هزینه‌‌‌هایی است که باید با جدیت نسبت به آن توجه شود. وی ادامه‌‌‌داد: بازسازی، نوسازی و استفاده از دانش‌‌‌ روز جدید برای انجام برنامه‌‌‌ریزی‌‌‌های تولید نیازمند منابع مالی است که به این منظور، مبلغ ۷۵۰‌میلیون دلار به شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت کشور اختصاص یافته که قابل افزایش نیز هست.

  • منبع خبر : دنیای اقتصاد

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

افزایش ۴۳‌درصدی درآمدهای نفتی در سال‌گذشته 29 شهریور 1402

افزایش ۴۳‌درصدی درآمدهای نفتی در سال‌گذشته

بر اساس آمارهای بانک‌مرکزی، میزان درآمدهای کشور از محل صادرات نفت و گاز در سال‌۱۴۰۱ به بیش از ۵۵‌میلیارد و ۴۰۰‌میلیون دلار رسیده که این میزان نسبت به سال‌۱۴۰۰، حدود ۴۳‌درصد افزایش را نشان می‌دهد. جواد اوجی، وزیر نفت از افزایش تولید روزانه یک‌میلیون بشکه‌‌‌‌‌‌‌ای نفت ایران در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: «در آغاز به‌‌‌‌‌‌‌کار این دولت تولید نفت حدود ۳/ ۲‌میلیون بشکه در روز بود، ولی امروز تولید نفت به ۳/ ۳‌میلیون بشکه در روز رسیده و نکته مهم آن است که تمام تولید یا در پالایشگاه‌های داخلی به مصرف می‌رسد، یا به صادرات اختصاص می‌‌‌‌‌‌‌یابد و این در حالی است که در آغاز به‌‌‌‌‌‌‌کار دولت سیزدهم ما با حدود ۸۰‌میلیون بشکه میعانات گازی ذخیره‌‌‌‌‌‌‌شده روبه‌رو بودیم.»

آرایش جدید بازار جهانی نفت 28 شهریور 1402

آرایش جدید بازار جهانی نفت

پس از سه سال‌دشوار و پرچالش همه‌گیری کووید-۱۹ و متعاقب آن اختلال در تجارت‌جهانی به‌دنبال درگیری در اوکراین، بازارهای جهانی نفت کماکان درحال بازتنظیم خود هستند، به‌طوری‌که یک «بازآرایی بی‌‌‌‌‌سابقه» در تجارت بین‌المللی نفت و گاز درجریان است. به گزارش وب‌سایت آفشورتکنولوژی، محدودیت‌های اعمال شده بر تولید نفت توسط اوپک‌پلاس، به‌زودی اثر جهش در عرضه جهانی نفت را خنثی کرده و این امر می‌تواند منجر به انقباض قابل‌‌‌‌‌توجه در بازار جهانی این کالای استراتژیک شود، با این‌وجود براساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، با ورود منابع دیگر به بازار و جبران کسری‌عرضه، فشار بر بازار در سال‌های آینده کاهش خواهد یافت.

تقاضای افزایش سقف تولید میدان نفتی یادآوران تا روزانه ۱۵۲‌هزار بشکه 27 شهریور 1402

تقاضای افزایش سقف تولید میدان نفتی یادآوران تا روزانه ۱۵۲‌هزار بشکه

تقاضای افزایش ظرفیت تولید میدان مشترک نفتی یادآوران تا سقف ۱۵۲‌هزار بشکه در نشست شورای اقتصاد مطرح و تصویب شد.  پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌‌‌‌‌‌جمهوری، هشتمین نشست شورای اقتصاد به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌‌‌‌‌‌جمهوری برگزار و ضمن ارائه چند گزارش، درخواست‌های بعضی از دستگاه‌های اجرایی بررسی و درباره آنها تصمیم‌گیری شد. در این […]

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

به بهانه ۲۲ مرداد روز تشکل‌ها 21 مرداد 1402

به بهانه ۲۲ مرداد روز تشکل‌ها

۲۲ مرداد ماه که به عنوان روز «تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی» نام‌گذاری شده، یادآور اهمیت و نقش پررنگ فعالان اقتصادی و تشکل‌ها در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است. به نحوی که میزان توسعه‌یافتگی هر جامعه را می‌توان با میزان مشارکت مردم و فعالان اقتصادی در تشکل‌ها ارزیابی کرد. با رشد و توسعه جامعه، […]

آزمایشگاه مرجع هلال‌احمر خوی احداث می‌شود 11 اردیبهشت 1402

آزمایشگاه مرجع هلال‌احمر خوی احداث می‌شود

رئیس سازمان داوطلبان از احداث آزمایشگاه مرجع جمعیت هلال احمر خوی برای استفاده و بهره مندی هموطنان حادثه دیده این شهرستان از زمین لرزه بهمن ماه سال گذشته خبر داد.

پیام نوروزی رئیس هیئت مدیره انجمن قیر ایران 01 فروردین 1402

پیام نوروزی رئیس هیئت مدیره انجمن قیر ایران

به نام خداوند بهار آفرین یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال همکاران معزز خانواده بزرگ صنعت قیر ایران عید سعید نوروز و فرا رسیدن بهار پرطراوت که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می‌باشد را به مدیران ارجمند، متخصصان گرامی، […]

ضرورت نگاه همه‌جانبه مجمع تشخیص مصلحت نظام به اهداف قانون قیر تهاتری 23 اسفند 1401

ضرورت نگاه همه‌جانبه مجمع تشخیص مصلحت نظام به اهداف قانون قیر تهاتری

مهرداد همتی / دبیر انجمن قیر ایران انتظار می‌رود هیات عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بررسی مجدد و همه‌جانبه قانون قیر تهاتری و توجه به تبعات بسیار منفی ناشی از عدم‌اجرای قانون، ضمن بررسی دقیق مستندات و فرآیندهای مرتبط با نظارت بر اجرای این قانون، بار دیگر قانون قیر تهاتری را با سیاست‌های کلی در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولید ملی تطبیق داده و مورد بررسی بیشتری قرار دهد.

پنج خدمت حیاتی بخش خصوصی صنعت قیر به عمران و آبادی کشور 20 اسفند 1401

پنج خدمت حیاتی بخش خصوصی صنعت قیر به عمران و آبادی کشور

اقداماتی که برای جلوگیری از تداوم قانون قیر تهاتری دنبال می‌شود بدون رعایت حدود اخلاقی، صرفا بر بستر هیاهو و متهم‌‌‌سازی افراد و دستگاه‌‌‌ها به فساد به پیش می‌رود که البته به‌‌‌دلیل غیر‌مستند بودن ادعا‌‌‌های مخالفان این قانون و همچنین هوشمندی و درایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

چرا جاده های اروپا با قیر ایرانی آسفالت شود اما با آسفالت جاده‌های روستایی کشور مخالفت می‌شود؟ 02 مهر 1402

چرا جاده های اروپا با قیر ایرانی آسفالت شود اما با آسفالت جاده‌های روستایی کشور مخالفت می‌شود؟

عضو کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس گفت: مردم از اعضای هیات عالی نظارت مجمع تشخیص می‌پرسند چرا جاده‌های اروپا با قیر ایرانی آسفالت شود اما با آسفالت جاده‌های روستایی کشور مخالفت می‌شود؟

عصبانیت نماینده مجلس از هیات عالی نظارت مجمع تشخیص :  حاضرم مناظره کنم 01 مهر 1402

عصبانیت نماینده مجلس از هیات عالی نظارت مجمع تشخیص : حاضرم مناظره کنم

لغو مصوبات مجلس از سوی شورای عالی مجمع از جمله لغو مصوبه شفافیت قوای سه‌گانه و همچنین ارائه قیر تهاتری و تعیین وضعیت نکردن نیروهای شرکتی، صدای اعتراض و انتقاد نمایندگان را درآورده است.

عملیات آسفالت قطعه سه بزرگراه زابل – زاهدان آغاز شد. 01 مهر 1402

عملیات آسفالت قطعه سه بزرگراه زابل – زاهدان آغاز شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اهمیت توسعه بزرگراه‌ها در این استان عملیات آسفالت قطعه سه بزرگراه زابل - زاهدان آغاز شد.

جزئیات نهضت آسفالت در پایتخت 01 مهر 1402

جزئیات نهضت آسفالت در پایتخت

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در خصوص آسفالت معابر بزرگراهی و غیر بزرگراهی شهر تهران توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تا کنون نزدیک به ۹۰۰ هزار تُن آسفالت در سطح معابر پخش شده است.

بازدید شبانگاهی وزیر راه و شهرسازی از راه‌های مواصلاتی مازندران 01 مهر 1402

بازدید شبانگاهی وزیر راه و شهرسازی از راه‌های مواصلاتی مازندران

وزیر راه و شهرسازی شامگاه ۳۰ شهریور ماه در ادامه سفر استانی به مازندران، وارد قائم‌شهر شد و ازعملیات اجرایی آزاد راه قائم‌شهر-ساری به طول ۴۵ کیلومتر بازدید کرد.

افزایش ۴۳‌درصدی درآمدهای نفتی در سال‌گذشته 29 شهریور 1402

افزایش ۴۳‌درصدی درآمدهای نفتی در سال‌گذشته

بر اساس آمارهای بانک‌مرکزی، میزان درآمدهای کشور از محل صادرات نفت و گاز در سال‌۱۴۰۱ به بیش از ۵۵‌میلیارد و ۴۰۰‌میلیون دلار رسیده که این میزان نسبت به سال‌۱۴۰۰، حدود ۴۳‌درصد افزایش را نشان می‌دهد. جواد اوجی، وزیر نفت از افزایش تولید روزانه یک‌میلیون بشکه‌‌‌‌‌‌‌ای نفت ایران در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: «در آغاز به‌‌‌‌‌‌‌کار این دولت تولید نفت حدود ۳/ ۲‌میلیون بشکه در روز بود، ولی امروز تولید نفت به ۳/ ۳‌میلیون بشکه در روز رسیده و نکته مهم آن است که تمام تولید یا در پالایشگاه‌های داخلی به مصرف می‌رسد، یا به صادرات اختصاص می‌‌‌‌‌‌‌یابد و این در حالی است که در آغاز به‌‌‌‌‌‌‌کار دولت سیزدهم ما با حدود ۸۰‌میلیون بشکه میعانات گازی ذخیره‌‌‌‌‌‌‌شده روبه‌رو بودیم.»

آرایش جدید بازار جهانی نفت 28 شهریور 1402

آرایش جدید بازار جهانی نفت

پس از سه سال‌دشوار و پرچالش همه‌گیری کووید-۱۹ و متعاقب آن اختلال در تجارت‌جهانی به‌دنبال درگیری در اوکراین، بازارهای جهانی نفت کماکان درحال بازتنظیم خود هستند، به‌طوری‌که یک «بازآرایی بی‌‌‌‌‌سابقه» در تجارت بین‌المللی نفت و گاز درجریان است. به گزارش وب‌سایت آفشورتکنولوژی، محدودیت‌های اعمال شده بر تولید نفت توسط اوپک‌پلاس، به‌زودی اثر جهش در عرضه جهانی نفت را خنثی کرده و این امر می‌تواند منجر به انقباض قابل‌‌‌‌‌توجه در بازار جهانی این کالای استراتژیک شود، با این‌وجود براساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، با ورود منابع دیگر به بازار و جبران کسری‌عرضه، فشار بر بازار در سال‌های آینده کاهش خواهد یافت.

تقاضای افزایش سقف تولید میدان نفتی یادآوران تا روزانه ۱۵۲‌هزار بشکه 27 شهریور 1402

تقاضای افزایش سقف تولید میدان نفتی یادآوران تا روزانه ۱۵۲‌هزار بشکه

تقاضای افزایش ظرفیت تولید میدان مشترک نفتی یادآوران تا سقف ۱۵۲‌هزار بشکه در نشست شورای اقتصاد مطرح و تصویب شد.  پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌‌‌‌‌‌جمهوری، هشتمین نشست شورای اقتصاد به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌‌‌‌‌‌جمهوری برگزار و ضمن ارائه چند گزارش، درخواست‌های بعضی از دستگاه‌های اجرایی بررسی و درباره آنها تصمیم‌گیری شد. در این […]

صادرات ال‌‌‌‌‌‌ان‌‌‌‌‌‌جی روسیه به چین از مسیر راه دریایی شمال آغاز شد 27 شهریور 1402

صادرات ال‌‌‌‌‌‌ان‌‌‌‌‌‌جی روسیه به چین از مسیر راه دریایی شمال آغاز شد

شرکت دولتی گازپروم روسیه نخستین محموله گاز طبیعی مایع‌‌‌‌‌‌شده خود را از مسیر راه دریایی شمال در قطب‌شمال به چین صادر کرد.  خبر‌‌گزاری رویترز، داده‌های شرکت ال‌‌‌‌‌‌اس‌‌‌‌‌‌ئی‌‌‌‌‌‌جی نشان‌داد شرکت گازپروم روز پنج‌شنبه (۲۳ شهریورماه) نخستین محموله ال‌‌‌‌‌‌ان‌‌‌‌‌‌جی خود را از مسیر راه دریایی شمال در قطب‌شمال به چین صادر کرده‌است. روسیه مدت‌هاست این مسیر را […]

نفت ۱۰۷دلاری در افق ۲۰۲۴ ؟ 21 شهریور 1402

نفت ۱۰۷دلاری در افق ۲۰۲۴ ؟

به پیش‌بینی تحلیلگران بازار جهانی انرژی، چنانچه عربستان‌سعودی و روسیه به راهبرد کاهش تولید و عرضه نفت‌‌‌‌‌خام صادراتی خود ادامه دهند، قیمت نفت در سال‌۲۰۲۴ می‌تواند تا مرز ۱۰۷ دلار در هر بشکه نیز صعود کند. وزارت نفت عربستان‌سعودی در اواسط این هفته اعلام کرد با هدف حمایت از ثبات و برقراری توازن در بازار جهانی نفت، کاهش تولید روزانه یک‌میلیون بشکه‌ای خود را تا دسامبر سال‌جاری تمدید می‌کند. این کاهش که سطح تولید نفت این کشور را تا پایان ۲۰۲۳، به ۹‌میلیون بشکه در روز می‌رساند، به‌صورت ماهانه مورد بازنگری قرار خواهد گرفت و در صورت اضطرار بازار انرژی و بسته به شرایط حاکم، افزایش یا کاهش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

بریکس در تعقیب بوی نفت 18 شهریور 1402

بریکس در تعقیب بوی نفت

عضویت ایران در گروه بریکس که شامل پنج کشور عضو به شرح چین، روسیه، هند، آفریقای‌جنوبی و برزیل می‌شود، می‌تواند نقش موثری در ارتقای جایگاه کشور در بازار جهانی نفت، گسترش مراودات اقتصادی در سطح بین‌الملل و در نهایت حذف تدریجی دلار از معاملات تجاری، بازی کند.

۱۰ تیر روز صنعت و معدن و چالش های پیش رو 10 تیر 1402

۱۰ تیر روز صنعت و معدن و چالش های پیش رو

دهم تیر ماه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز صنعت و معدن نامیده شده است. اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه نقش بسزایی دارد.

سرنوشت اتاق و سکوت تصمیم‌گیران 05 تیر 1402

سرنوشت اتاق و سکوت تصمیم‌گیران

«اوضاع بسیار گیج‌‌‌‌‌کننده است»؛ این را یکی از اعضای اتاق بازرگانی در میانه بحثی درباره اتفاقات ۱۰ روز اخیر و پس از بر‌‌گزاری انتخابات تعیین رئیس و هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران می‌گوید. مدتی به کوتاهی ۱۰ روز از یک رویداد گذشته است و نوشتن گزارشی درباره این اتفاقات دلیلی نیاز دارد و بهترین دلیل آن شاید جمله فوق باشد: «اوضاع بسیار گیج‌کننده است.»

تداوم چالش تامین سرمایه‌درگردش 01 تیر 1402

تداوم چالش تامین سرمایه‌درگردش

رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران در همایش اقتصاد صنایع پلاستیک، چشم‌انداز اقتصاد کلان و بازارها در سال‌جاری را تشریح کرد. محمد قاسمی ارائه هرگونه پیش‌بینی درخصوص اقتصاد ایران را دشوار خواند و گفت: متاسفانه در شرایط حاضر مسوولان کشورمان نمی‌توانند چشم انداز اقتصاد ایران را پیش‌بینی کنند، اما اولین نکته این است که همچنان اقتصاد بین‌الملل تحت‌تاثیر بحران اوکراین قرار دارد و در چنین شرایطی صندوق بین‌المللی پول مقابله با تورم را به کشورهای مختلف توصیه کرده‌است، ازهمین‌رو بانک‌های مرکزی کشورهای پیشرفته و همچنین کشورهای درحال‌توسعه، افزایش نرخ بهره را به‌عنوان سیاست خود برگزیده‌‌‌‌‌اند.

هند، آماده استقبال از کالاهای ایرانی 30 خرداد 1402

هند، آماده استقبال از کالاهای ایرانی

سازمان توسعه تجارت از برگزاری همایش معرفی فرصت‌های بازار هند برای تجار ایرانی خبر داد.