شنبه 10 اردیبهشت 1401
گروه : نفت
پ
  • 10 اردیبهشت 1401 - 8:55

مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت

مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت
مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به اینکه تولید نفت در این شرکت نسبت به پیش از فعالیت دولت سیزدهم ۶۰۰‌هزار بشکه افزایش یافته است، گفت: مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت قرار دارد
به نقل از خبرنگار انجمن قیر ایران ،محمد علاف‌پور : مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به اینکه تولید نفت در این شرکت نسبت به پیش از فعالیت دولت سیزدهم ۶۰۰‌هزار بشکه افزایش یافته است، گفت: مناطق نفت‌خیز جنوب در بالاترین سطح آمادگی برای تولید نفت قرار دارد که فرآیند آن بعد از رفع تحریم‌ها عملیاتی خواهد شد.علیرضا دانشی اظهار کرد: نخستین وظیفه ذاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت کشور، تامین نیازهای خوراک پالایشگاه‌‌‌ها و صادرات است.

وی با اشاره به اینکه اولین گام صنعت نفت بعد از استقرار دولت سیزدهم، برنامه‌‌‌ریزی برای آمادگی جهت پایداری و افزایش تولید نفت بود، گفت: فروش نفت کشور در دولت گذشته به شدت کاهش یافته بود، اما با اقدامات صورت گرفته، رسیدن به سقف تولید پیش از تحریم‌ها هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی شد. مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب ادامه‌‌‌ داد: برای اینکه تولید نفت کشور به پیش از تحریم‌ها برسد؛ ۱۶ اقدام موثر در دستور کار قرار گرفت و ‌‌‌اکنون در شرایطی قرار داریم که می‌توان گفت ظرفیت تولید به قبل از تحریم‌ها رسیده است.وی گفت: صنعت نفت کشور در شرایطی قرار دارد که بعد از رفع تحریم‌ها می‌تواند سریعا به تولید پیش از تحریم‌‌‌ برسد. مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب به افزایش تولید ۶۰۰‌هزار بشکه‌‌‌ای نفت در روز در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: به واسطه اقدامات وزارت نفت به منظور دور زدن تحریم‌ها، فروش نفت تولیدی (با وجود تحریم‌ها) نیز افزایش یافته است.مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب با اشاره به اینکه ساعات کار نیروی انسانی عملیاتی این شرکت همزمان با شیوع کرونا از ۸ ساعت به ۱۲ ساعت تغییر کرده بود، گفت: صنعت نفت امروز در مسیر افزایش تولید قرار دارد و برنامه‌ریزی‌‌‌ها نسبت به دوره مدیریت قبل در کشور با تغییراتی همراه شده است.وی ادامه‌‌‌داد: صنعت نفت، یک صنعت حساس  با پیچیدگی‌‌‌های خاص خود است که موارد ایمنی و طب کار باید در آن با جدیت مورد توجه قرار گیرد.دانشی اظهار کرد: فعالیت این صنعت نسبت به دوران کاهش تولید از تفاوت‌‌‌هایی برخوردار شده است و با توجه به هدف‌گذاری صورت گرفته برای افزایش تولید، ساعت کار نیروهای عملیاتی به روال قبل برگشته است.مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه سلامت نیروی کار و همچنین ایمنی تاسیسات در اولویت قرار دارد، گفت: با وجود گلایه‌‌‌های پیش آمده، فعالیت نیروهای عملیاتی در طول۸ ساعت نتیجه بررسی‌‌‌های کارشناسی است که باید نسبت به آن توجه کرد. وی با اشاره به ضرورت بازسازی و بهسازی تاسیسات نفتی که طی سال‌های گذشته نسبت به آن بی‌توجهی‌‌‌هایی صورت گرفته است، یادآور شد: این امکان وجود ندارد که نسبت به ایمنی نیروی انسانی و تاسیسات صنعت نفت بی‌‌‌تفاوت باشیم. دانشی خاطرنشان‌‌‌ کرد: شرایط جدید مبنی بر برنامه‌ریزی برای افزایش تولید باعث ایجاد الزام بازگشت میزان ساعت کاری نیروهای عملیاتی از ۱۲ ساعت به۸ ساعت شده است.مدیرعامل شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب با تاکید بر اینکه افزایش تولید در صنعت نفت کشور به یک اولویت انکارناپذیر تبدیل شده است، گفت: به همین منظور، ظرفیت‌‌‌سازی برای تولید نیازمند منابع و هزینه‌‌‌هایی است که باید با جدیت نسبت به آن توجه شود. وی ادامه‌‌‌داد: بازسازی، نوسازی و استفاده از دانش‌‌‌ روز جدید برای انجام برنامه‌‌‌ریزی‌‌‌های تولید نیازمند منابع مالی است که به این منظور، مبلغ ۷۵۰‌میلیون دلار به شرکت ملی مناطق  نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت کشور اختصاص یافته که قابل افزایش نیز هست.

  • منبع خبر : دنیای اقتصاد

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

بازگشت نفت به مسیر کاهش قیمت 03 فروردین 1402

بازگشت نفت به مسیر کاهش قیمت

قیمت نفت پس از افزایش به مدت سه روز متوالی، در معاملات روز پنجشنبه به دنبال هشدار رئیس بانک مرکزی آمریکا درباره ریسک‌های اعتباری بخش بانکی برای اقتصاد این کشور و همچنین رشد بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا، کاهش پیدا کرد.

کاهش دوباره قیمت نفت 02 فروردین 1402

کاهش دوباره قیمت نفت

قیمت نفت در معاملات صبح چهارشنبه بازار آسیا، پس از انتشار گزارشی که رشد غیر منتظره ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته را نشان داد، روند افزایشی دو روز گذشته را متوقف کرد و کاهش یافت.

ملی شدن صنعت نفت در ایران و یک سوال اساسی 29 اسفند 1401

ملی شدن صنعت نفت در ایران و یک سوال اساسی

دکتر «نصرت الله حیدری» استادیار علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام چند سوال را درباره ملی شدن صنعت نفت مطرح کرده و معتقد است: راهبرد "اقتصاد مقاومتی" بستر مناسبی برای ملی شدن درآمدهای نفتی و خروج از اقتصاد دولتی ورانتی نفت است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

پیام نوروزی رئیس هیئت مدیره انجمن قیر ایران 01 فروردین 1402

پیام نوروزی رئیس هیئت مدیره انجمن قیر ایران

به نام خداوند بهار آفرین یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال همکاران معزز خانواده بزرگ صنعت قیر ایران عید سعید نوروز و فرا رسیدن بهار پرطراوت که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می‌باشد را به مدیران ارجمند، متخصصان گرامی، […]

ضرورت نگاه همه‌جانبه مجمع تشخیص مصلحت نظام به اهداف قانون قیر تهاتری 23 اسفند 1401

ضرورت نگاه همه‌جانبه مجمع تشخیص مصلحت نظام به اهداف قانون قیر تهاتری

مهرداد همتی / دبیر انجمن قیر ایران انتظار می‌رود هیات عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بررسی مجدد و همه‌جانبه قانون قیر تهاتری و توجه به تبعات بسیار منفی ناشی از عدم‌اجرای قانون، ضمن بررسی دقیق مستندات و فرآیندهای مرتبط با نظارت بر اجرای این قانون، بار دیگر قانون قیر تهاتری را با سیاست‌های کلی در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولید ملی تطبیق داده و مورد بررسی بیشتری قرار دهد.

پنج خدمت حیاتی بخش خصوصی صنعت قیر به عمران و آبادی کشور 20 اسفند 1401

پنج خدمت حیاتی بخش خصوصی صنعت قیر به عمران و آبادی کشور

اقداماتی که برای جلوگیری از تداوم قانون قیر تهاتری دنبال می‌شود بدون رعایت حدود اخلاقی، صرفا بر بستر هیاهو و متهم‌‌‌سازی افراد و دستگاه‌‌‌ها به فساد به پیش می‌رود که البته به‌‌‌دلیل غیر‌مستند بودن ادعا‌‌‌های مخالفان این قانون و همچنین هوشمندی و درایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

فراخوان شرکت در چالش “طرح‌های نوآورانه صنعت قیر” 17 اسفند 1401

فراخوان شرکت در چالش “طرح‌های نوآورانه صنعت قیر”

در شب میلاد حضرت بقیه الله (عج) با تبریک این عید بزرگ افتخار دارد در نهایت خرسندی و مسرت از طرف هئیت مدیره انجمن اعلام نماید: در راستای تلاش های انجام یافته در قالب تفاهم نامه ستاد ویژه نانو معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و انجمن قیر ایران، چالش “طرح‌های نوآورانه صنعت قیر” برگزار می […]

گزارش برگزاری جلسه بررسی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات قیر 10 اسفند 1401

گزارش برگزاری جلسه بررسی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات قیر

جلسه کمیسیون صادرات انجمن قیر ایران در تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ در محل دفتر انجمن برگزار گردید. تغییرات مقررات ارزی و ایجاد تراز منفی در تعهد ارزی صادرکنندگان و همچنین عدم استرداد مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۱ از مشکلات بسیار اساسی تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت قیر بوده به گونه‌ای که حیات صنعت را به مخاطره […]

یکهزارو ۲۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و عمران روستا گچساران هزینه شد 29 اسفند 1401

یکهزارو ۲۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و عمران روستا گچساران هزینه شد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت: یکهزارو ۲۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و عمران روستاها و مناطق محروم گچساران در قالب طرح های مختلف از سال گذشته تاکنون در این شهرستان هزینه شده است.

یکهزار و  ۳۱۱ تن قیرتهاتری به شهر دوگنبدان اختصاص یافت 27 اسفند 1401

یکهزار و ۳۱۱ تن قیرتهاتری به شهر دوگنبدان اختصاص یافت

شهردار دوگنبدان گفت: یکهزار و ۳۱۱ تن قیر تهاتری برای آسفالت معابر به این شهر در سال جاری اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است.

۶ هزار و ۱۰۰ تن قیر تهاتری برای پروژه های عمرانی خراسان جنوبی جذب شد. 26 اسفند 1401

۶ هزار و ۱۰۰ تن قیر تهاتری برای پروژه های عمرانی خراسان جنوبی جذب شد.

بیرجند-مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: طی یکسال گذشته ۶ هزار و ۱۰۰ تن قیر تهاتری برای پروژه های عمرانی خراسان جنوبی جذب شد

قانون قیر تهاتری بودجه سال ۱۴۰۲ در مجمع تشخيص مصلحت نظام تصویب شد 25 اسفند 1401
با تلاش و پیگیری انجمن قیر ایران

قانون قیر تهاتری بودجه سال ۱۴۰۲ در مجمع تشخيص مصلحت نظام تصویب شد

جلسه بررسی ۶ بند اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در بودجه ۱۴۰۲، امروز (پنجشنبه) در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

اختصاص ۶۹ تن قیر برای ۳ شهرستان خراسان جنوبی 24 اسفند 1401

اختصاص ۶۹ تن قیر برای ۳ شهرستان خراسان جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۶۹ تن قیر برای شهرستان‌های حوزه انتخابیه خبر داد.

بازگشت نفت به مسیر کاهش قیمت 03 فروردین 1402

بازگشت نفت به مسیر کاهش قیمت

قیمت نفت پس از افزایش به مدت سه روز متوالی، در معاملات روز پنجشنبه به دنبال هشدار رئیس بانک مرکزی آمریکا درباره ریسک‌های اعتباری بخش بانکی برای اقتصاد این کشور و همچنین رشد بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا، کاهش پیدا کرد.

کاهش دوباره قیمت نفت 02 فروردین 1402

کاهش دوباره قیمت نفت

قیمت نفت در معاملات صبح چهارشنبه بازار آسیا، پس از انتشار گزارشی که رشد غیر منتظره ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته را نشان داد، روند افزایشی دو روز گذشته را متوقف کرد و کاهش یافت.

ملی شدن صنعت نفت در ایران و یک سوال اساسی 29 اسفند 1401

ملی شدن صنعت نفت در ایران و یک سوال اساسی

دکتر «نصرت الله حیدری» استادیار علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام چند سوال را درباره ملی شدن صنعت نفت مطرح کرده و معتقد است: راهبرد "اقتصاد مقاومتی" بستر مناسبی برای ملی شدن درآمدهای نفتی و خروج از اقتصاد دولتی ورانتی نفت است.

نفت برنت به مرز ۷۰ دلار سقوط کرد 29 اسفند 1401

نفت برنت به مرز ۷۰ دلار سقوط کرد

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به ریسک ها و مخاطرات موجود در بخش بانکی جهانی که ممکن است باعث بروز رکود و متاثر شدن تقاضا برای سوخت شود، بیش از دو دلار در هر بشکه کاهش پیدا کرد

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ | برنت ۷۲ دلار و ۹۷ سنت شد 27 اسفند 1401

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ | برنت ۷۲ دلار و ۹۷ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۷۲ سنت معادل ۲.۳۲ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۹۷ سنت رسید

قالیباف برخی از مهمترین مصوبات درآمدی بودجه را تشریح کرد 14 اسفند 1401

قالیباف برخی از مهمترین مصوبات درآمدی بودجه را تشریح کرد

رییس مجلس شورای اسلامی به تشریح مهمترین مصوبات مجلس در بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۲ پرداخت.

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران 12 اسفند 1401

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم علیه چند شرکت و کشتی در ارتباط با ایران خبر داد.

تامین ارز مواد اولیه به قیمت نیما یا مرکز مبادله؟ 12 اسفند 1401

تامین ارز مواد اولیه به قیمت نیما یا مرکز مبادله؟

اخیرا برخی تولیدکنندگان از وجود ابهاماتی برای تامین ارز مواد اولیه خبر داده‌اند و این موضوع مشکلاتی برای‌ آن‌ها ایجاد کرده است؛ در اصل هنوز مشخص نیست آیا مواد اولیه تولید هم می‌توانند ارز نیمایی دریافت کنند یا باید از تالار دوم مرکز مبادله ارز و طلا استفاده کنند.

ارجاع بند مربوط به اخذ مالیات از صادرات محصولات معدنی، فلزی و غیرفلزی به کمیسیون تلفیق 07 اسفند 1401

ارجاع بند مربوط به اخذ مالیات از صادرات محصولات معدنی، فلزی و غیرفلزی به کمیسیون تلفیق

رئیس مجلس شورای اسلامی بند مربوط به اخذ مالیات از صادرات کلیه مواد و محصولات معدنی، فلزی و غیرفلزی را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ ارجاع داد.

عیار سنجی سازندگان داخلی صنعت نفت 17 بهمن 1401

عیار سنجی سازندگان داخلی صنعت نفت

صنعت نفت که طی این سال‌ها بیش از دیگر بخش‌ها آماج تحریم‌‌‌های اقتصادی به ویژه در حوزه تکنولوژی و ماشین‌آلات بوده، همچنان روی پای خود ایستاده است. با اینکه با فرسودگی سرمایه ثابت در این بخش روبه‌رو هستیم اما آن‌طور که احسان ثقفی، رئیس هیات‌مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران عنوان کرد، تولیدکننده‌‌‌های داخلی توانایی ساخت ۸۵‌درصد تجهیزات موردنیاز صنعت نفت را دارند که تاکنون هم قریب به ۷۵‌درصد آن بالفعل شده و امتحان خود را پس داده است. وی گفت: این قابلیت هم وجود دارد که این رقم را به ۹۵‌درصد برسانیم که این امر منوط به حمایت جدی در خصوص بازار این محصولات است.