آمریکا 24 تانکر حامل نفت سرقتی را از سوریه خارج کرد
آمریکا 24 تانکر حامل نفت سرقتی را از سوریه خارج کرد
نظامیان آمریکایی شنبه 24 تانکر حامل نفتی سرقتی از منطقه شرق سوریه را به شمال عراق منتقل کرد.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، نظامیان آمریکایی با تداوم سرقت ثروت سوریه از منطقه الجزیره شنبه ۲۴ کامیون حامل نفت را از این منطقه به پایگاه‌هایش در شمال عراق فرستاد.

  24 تانکر نفتی آمریکا که مملو از نفت مسروقه سوریه بود، امروز با همراهی خودروهای زرهی اشغالگران آمریکایی در مسیر شمال عراق به سمت گذرگاه غیرقانونی الولید در منطقه الیعربیه در حومه شرقی الحسکه حرکت کردند.

ارتش آمریکا با استقرار نظامیان خود در میدان‌های نفتی در منطقه الجزیره در شرق سوریه، نفت این مناطق را به غارت می‌برد؛ این علاوه بر محصولات کشاورزی است که به نفع شبه نظامیان تحت حمایت خود معروف به گروه نیروهای دموکراتیک سوریه و گروه‌های تروریستی وابسته به آن تصاحب می‌کند، در حالی که ملت سوریه را از ثروت و مناطبع طبیعی کشورشان محروم کرده و به همراه متحدانش به تحریم ظالمانه علیه این کشور هم ادامه می‌دهد.

بر اساس آمار و ارقام جدید وزارت نفت سوریه، روزانه 70 هزار بشکه نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکا و نیروهای مزدور آن در مناطق شرقی سرقت می‌شود.

آمریکا طی یک دهه از جنگ علیه سوریه به بهانه مقابله با تروریسم و داعش از شبه نظامیان جدایی طلب حمایت کرده و مناطق نفت‌خیز سوریه را اشغال کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ‌آمریکا به صراحت گفته بود که حضور نظامیان آمریکا در سوریه به خاطر چاه‌های نفت است.

  • منبع خبر : خبرگزاری دولتی سوریه سانا