جلسه بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های راه‌سازی دامغان برگزار شد
جلسه بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های راه‌سازی دامغان برگزار شد
با سفر مدیران کل راه و شهرسازی و دیوان محاسبات استان به شهرستان دامغان، پیشرفت فیزیکی دو پروژه راه‌سازی این شهرستان در محل کارگاه پروژه‌ها ارزیابی شد

بررسی پیشرفت فیزیکی و روند اجرایی دو پروژه آستانه_دیباج و دامغان_فولادمحله در محل کارگاه راه‌سازی پروژه‌ها برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مشاور پروژه میزان تردد در محورها و شاخص‌های بومی منطقه را ارائه و پیمانکار پروژه میزان تخصیص اعتبار به پروژه‌ها را ارائه کرد.

در ادامه جلسه سید محمد حسینی طباطبایی مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان با اشاره به اقدامات اداره کل راه و شهرسازی استان جهت تخصیص اعتبار به پروژه‌های راه‌سازی استان پس از دور دوم سفر هیئت دولت به استان گفت: علاوه بر پیگیری تخصیص اعتبار جهت تسریع در اجرای پروژه‌ها، به‌زودی یک هزار تن قیر توسط وزارت راه و شهرسازی به پروژه دامغان_فولادمحله جهت آسفالت‌ریزی و ادامه عملیات اجرایی تخصیص می‌یابد.

حسینی طباطبایی ادامه داد: محور آستانه_دیباج در کریدور شمال به جنوب (بندرعباس_بندر امیر) قرار دارد و بالارفتن میزان تلفات و تصادفات جاده‌ای نشان‌دهنده ضرورت تلاش و نگاه ویژه به پروژه جهت اتمام است.

وی افزود: این بازدید و جلسه با حضور سرپرست دیوان محاسبات استان به‌منظور تامین اعتبار و پیگیری مطالبات مردمی انجام شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خاطرنشان کرد: ملاک عمل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تکمیل پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد است و انتظار می‌رود این دو پروژه در راستای این برنامه خاتمه پیدا کند.

حسینی طباطبایی تاکید کرد: به‌زودی نمایندگان سازمان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از محورهای سمنان_فیروزکوه، دامغان_فولاد محله و آستانه_دیباج با هدف بررسی پروژه و تخصیص اعتبارات بازدید خواهند کرد.

وی در پایان تصریح کرد: در آینده نزدیک برنامه اجرایی و زمان‌بندی برای پروژه‌های اولویت‌دار استان با همکاری شرکت ساخت و توسعه و زیربناهای حمل و نقل و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تنظیم و مطابق آن پروژه‌ها به اتمام می‌رسد.

 شایان ذکر است، محور دامغان_فولاد محله به طول ۱۱ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد و محور آستانه_دیباج به طول ۲۸ با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد در حال اجرا است.

اعتبار موردنیاز جهت اتمام محور دامغان_ فولادمحله ۲۳۰ میلیارد تومان و آستانه_دیباج ۵۲۰ میلیارد تومان است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی