۲۱ سرنشین کشتی خارجی در آب‌های جاسک نجات یافتند
۲۱ سرنشین کشتی خارجی در آب‌های جاسک نجات یافتند
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان ۲۱ سرنشین یک فروند کشتی تانکر که در حدود ۳۲ مایلی جنوب شرقی جاسک دچار اضطرار شده بود خبر داد.

“اسماعیل مکی‌زاده” گفت: یک فروند کشتی تانکر حامل فرآورده نفتی در حوالی ساعت ۶:۳۰ بامداد در حدود ۳۲ مایلی جنوب شرقی جاسک با یک‌هزارو ۲۰۰ تن محموله قیر اعلام اضطرار کرد.

 وی ادامه داد: با اعلام خبر وضعیت اضطرار از سوی این شناور خارجی با تعداد ۲۱ سرنشین شامل ۲۰ نفر با ملیت هندی و یک نفر با تابعیت سریلانکایی که از مبدا خورفکان کشور امارات به مقصد آب‌های ایران درحال حرکت بود، بلافاصله مرکز هماهنگی جست‌وجو ‌و نجات دریایی هرمزگان MRCC)  ) با اعزام شناور ناجی ۱۰ از بندر جاسک به محل اقدام کرد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این کشتی تانکر در آب‌های جنوبی کشور به‌دلیل آبگرفتگی و کج شدگی به سمت چپ شناورport side list)  ) اعلام اضطرار کرده بود و فرمانده شناور پس از ناتوانی در حفظ تعادل کشتی دستور ترک تمامی سرنشینان این شناور را داده بود.

 مکی‌زاده با بیان اینکه شناور ناجی ۱۰ سرنشینان شناور را در کم‌ترین زمان ممکن از مخاطره و احتمال غرق شدگی نجات داد، خاطرنشان کرد: در عملیات نجات دریایی این شناور، تمامی ۲۱ خدمه این کشتی خارجی حادثه دیده در سلامت کامل به سر می برند.

وی اضافه کرد: درحال حاضر سرنشینان این شناور در صحت و سلامت در حال انتقال به بندر جاسک هستند و هماهنگی لازم نیز با شرکت کشتیرانی برای نجات کشتی در حال انجام است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی