اختصاص ۱۰۰ تن قیر تهاتری برای آسفالت معابر بافت فرسوده زهک
اختصاص ۱۰۰ تن قیر تهاتری برای آسفالت معابر بافت فرسوده زهک
رئیس ستاد بازآفرینی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، گفت: حدود ۱۰۰ تن قیر تهاتری از سال گذشته تاکنون به شهرداری‌ زهک جهت آسفالت معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی شهری این شهرستان اختصاص یافته است.

سهیلا رضایی، اظهار داشت: حدود 100 تن قیر تهاتری از سال گذشته تاکنون به شهرداری‌ زهک جهت آسفالت معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی شهری این شهرستان اختصاص یافت.

وی افزود: یکی از مشکلات بافت‌های فرسوده، وجود معابر خاکی و به تبع آن ایجاد شرایط نامطلوب برای زندگی مردم آن مناطق است، لذا در جهت توسعه شهری، ایمنی در تردد مردم و رسیدن به استانداردهای مطلوب اقدامات ویژه‌ای در این خصوص به عمل آمده است.

رئیس ستاد بازآفرینی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این راستا حدود 100 تن قیر تهاتری به شهرداری‌ شهرستان زهک برای آسفالت معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی شهری اختصاص یافت که منجر به آسفالت سه معبر اصلی این شهر در محدوده بافت فرسوده با تراکم جمعیت بالا به مساحت 9 هزار متر مربع شد.

رضایی گفت: این تخصیص در جهت بالابردن شاخص‌های توسعه کالبدی در این محلات و ارتقای سطح زندگی ساکنان محله‌های مورد هدف بازآفرینی شهری برنامه‌ریزی شده و شهرداری‌ها موظفند سهمیه قیر را صرف معابر خاکی کنند.

وی با اشاره به استعلام از شهرداری‌ها مبنی بر ارائه مدارک و مستندات گذر‌های خاکی بافت فرسوده، بیان کرد: پس از بارگذاری قرارداد و نقشه‌های معابر در سامانه سبا، دریافت تاییدیه شرکت بازآفرینی شهری و ارائه ضمانت‌نامه از سوی شهرداری‌ها، حواله قیر به نام شهراری صادر می‌شود که در این زمینه محدوده‌های بافت فرسوده و سکونتگاه دارای اهمیت است.

  • منبع خبر : تسنیم