فعال سازی ۲۰۲ پروژه عمرانی راهداری در البرز
فعال سازی ۲۰۲ پروژه عمرانی راهداری در البرز
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز اعلام کرد: با اهتمام دولت سیزدهم امسال ۲۰۲ پروژه عمرانی راهداری در این استان فعال شده است .

علی زندی فر روز سه شنبه به مناسبت هفته راهداری و حمل ونقل جاده ای در نشست با خبرنگاران افزود: برای اجرای این پروژه ها افزون بر۱۶ هزار۷۶۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه البرز با اجرای این پروژه ها به کارگاه پروژه های راه سازی تبدیل شده است ، گفت : بخشی از این پروژه ها به مناطق روستایی و بخش دیگر به توسعه راه های اصلی اختصاص یافته است .

زندی فر گفت : همزمان با سفردوم سفر رییس جمهور به البرز (۱۷ آذرماه جاری ) ۴۰ پروژه عمرانی راهداری شامل ۲۸ پروژه افتتاح و ۱۲ پروژه کلنگ زنی شد.

وی با بیان اینکه امسال بخشی از جاده های حادثه خیز البرز از جمله محور سهیلیه تعریض و آسفالت شد، گفت : در این مدت۱۱۶ کیلومتر آسفالت از راه های استان آسفالت شد.

زندی فر با اشاره به استقرار تیم های زمستانی در محورهای ارتباطی البرز بیان کرد: افزون بر تجهیزات و ماشین آلات ، نمک و ماسه به مقدار کافی برای یخ زدایی از جاده ها تامین شده است.

وی گفت : البرز در حوزه ساماندهی مراکز عمده حمل ونقل بار جزو استان های پیشگام کشور است .

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز بیان کرد: امروز یکی از علل تخریب راههای البرز فعالیت های معدنی و تردد خودروهای این بخش در جاده ها است که نیازبه ساماندهی دارد.

وی افزود: ارتقای ایمنی جاده های استان البرز امسال با کاهش ۱۳ درصدی تصادفات همراه شده است .

زندی فر گفت : ناوگان حمل ونقل مسافر البرز در خدمات اربعین حسینی امسال رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داد.

وی افزود: در حوزه دوربین های نظارتی با تلاش های صورت گرفته ۱۵ سامانه نظارت تصویری در مرحله مناقصه است که پوشش نظارتی در محوزهای استان قابل قبول است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز بیان کرد: در بخش آموزش کاربران راه ، موتورسواران و دانش آموزان ، اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای استان برنامه های آموزشی متعددی دنبال می کند.

زندی فر گفت : امسال ۴۲ زندانی تصادفات رانندگی با همکاری اداره کل راهداری و خیرین البرز از زندان آزاد شدند.

۲۶ آذر تا یکم دیماه هفته راهداری و حمل و نقل جاده ای نام گرفته است.

  • منبع خبر : ایرنا