تامین قیر تهاتری برای آسفالت مدارس نهاوند
تامین قیر تهاتری برای آسفالت مدارس نهاوند
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی از احداث ۲۸ فضای آموزشی در سطح شهرستان خبر داد.

علیرضا شهبازی  در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری اظهار کرد: با توجه به اینکه قدمت مدارس بالای ۳۰ سال در نهاوند زیاد است تلاش بر آن است با مشارکت خیرین و نهادهای کشور تعدادی مدرسه احداث و یا نوسازی شوند.

وی افزود: در این راستا با همکاری بنیاد برکت و خیرین شهرستان تاکنون ۲۸ فضای آموزشی ساخته شده و یا در دست ساخت است.

نماینده مردم‌ نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: طی توافقنامه‌ با بانک پاسارگاد قرار است یک مجتمع آموزشی ۱۲ یا ۱۵ کلاسه در نهاوند و یک کتابخانه دو طبقه در روستای توانه احداث شود که مراحل اولیه آن در حال انجام است.

وی در خصوص تامین قیر تهاتری برای آسفالت مدارس نیز گفت: با توجه به مصوبه مجلس برای تامین قیر تهاتری شهرداری‌ها و چند نهاد دیگر که اخیرا برای اجرا به دولت ارسال شده باید علاوه بر شهرداری‌ها بخشی از آن به بنیاد مسکن و جهاد و نوسازی مدارس داده شود تا آسفالت محوطه مدارس را به انجام برسانند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان نیز گفت: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیاز به مشارکت مردم و دست‌اندرکاران امر تعلیم و تربیت دارد.

رسول شیدایی با بیان اینکه در بحث اعتبارات استانی و شهرستانی باید توجه بیشتری به آموزش و پرورش شود افزود: در سال ۱۳۹۰ میزان اعتبارات استانی آموزش و پرورش ۱۵ درصد بود که سال گذشته این رقم سه درصد و امسال به ۱۰ درصد رسیده است.

وی خواستار همکاری سایر دستگاه‌های دولتی با آموزش و پرورش شد و افزود: با توجه به سهم و تاثیرگذاری امتحانات نهایی پایه دهم تا دوازدهم متوسطه در کنکور وظیفه سنگینی بر دوش آموزش و پرورش گذاشته شده که در این زمینه همکاری سایر نهادها با آموزش و پرورش ضروری‌تر از گذشته است

  • منبع خبر : فارس