۷۰۰ تن قیر تهاتری در راستای محرومیت‌زدایی در شهرستان گناباد توزیع شد
۷۰۰ تن قیر تهاتری در راستای محرومیت‌زدایی در شهرستان گناباد توزیع شد
فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان گناباد گفت: در یک سال گذشته ۷۰۰ تن قیر تهاتری جهت محرومیت‌زدایی از روستاها و نقاط مختلف شهر گناباد توزیع شده است.

سرهنگ پاسدار علی محبی امروز در نشست خبری، اظهار داشت: در هفته بسیج امسال 160 برنامه در حوزه‌های مختلف انجام خواهد شد که در اولین برنامه از مقام شامخ پرستاران که اسوه ایثار هستند تجلیل می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های هفته بسیج مردم محور و تمامی آنها توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج در محلات و روستاها برگزار می‌شود که می‌تواند به کمک گروه‌های جهادی شهرستان در امر زعفران و کمک به نیازمندان اشاره کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گناباد، گفت:در طول هفته بسیج کارگاه ازدواج آسان و فرزندآوری، پایگاه مقاومت جدید در شهر روشناوند افتتاح و همایش دختران حاج قاسم روز سه‌شنبه در گناباد برگزار می‌شود.

محبی در خصوص اقدامات گروه‌های جهادی در این شهرستان عنوان کرد: قرارگاه جهادی گناباد در یک سال اخیر بیش از 100 خانه را مرمت و بازسازی و در همین تعداد خانه محرومین سرویس بهداشتی و حمام احداث کرده است.

وی افزود: وام‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی به مبلغ بیش از 2 میلیارد تومان برای 100 طرح با نرخ 4 درصد و بازپرداخت 7 ساله پرداخت شده است که وام‌های پرداخت شده به مدت 5 سال نظارت روی آن صورت می‌گیرد تا انحرافی نداشته باشیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد در خصوص اختصاص قیر تهاتری به پروژه‌های این شهرستان، بیان کرد: قیرهای تهاتری اختصاص یافته برای راه‌های خاکی هستند که مثلا روستای رضو از این طریق آسفالت و یا گلزار شهدا اطراف آن آسفالت و یگان پدافند هوایی و نیروی انتظامی قیر تهاتری از سوی سپاه دریافت کرده‌اند.

محبی با اشاره به اینکه سپاه تامین کننده قیر است و در این پروژه‌ها هزینه پخت و پز و توزیع بر عهده خود نهادها است افزود: در یک سال گذشته بیش از 700 تن قیر تهاتری در سطح شهرستان توزیع شده است.

وی با اشاره به انتخابات و اهمیت این موضوع عنوان کرد: در راستای مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو سپاه از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده و نخواهد کرد و فقط به برگزاری نشست‌های نهضت روشنگری در روستاها و محلات خواهد پرداخت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان استقبال خوبی از موضوع جهاد تبیین داشته‌اند و سپاه در راستای امیدآفرینی و افزایش مشارکت در سال انتخابات اقدام خواهد کرد.

پادگاه آموزشی گناباد راه‌اندازی خواهد شد فرمانده ناحیه مقاومت سپاه گناباد در خصوص مطالبه مردمی برای راه‌اندازی پادگان آموزشی خاتم‌الانبیا گناباد عنوان کرد: برای راه‌اندازی پادگان خاتم‌الانبیا چند بار بازدید صورت گرفت و ایراداتی به آن گرفته شده است که اعتباراتی به این پادگان اختصاص یافته که در صورت تخصیص ساختمان‌های آن نوسازی خواهد شد.

محبی تاکید کرد: در این پادگان دوره‌های آموزشی 15 روزه از استان‌های خراسان رضوی و جنوبی شامل 15 شهر در این مجموعه برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : تسنیم