لحظه به لحظه به صحن علنی مجلس / سازوکار تحویل قیر به دستگاه های اجرایی اصلاح شد
لحظه به لحظه به صحن علنی مجلس / سازوکار تحویل قیر به دستگاه های اجرایی اصلاح شد

نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه، 18 مهر) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، ماده واحده طرح دوفوریتی اصلاح بند (ک) تبصره 1 قانون بودجه سال 1402 کل کشور را اصلاح کردند. در متن اصلاحی ماده واحده مذکور آمده است؛ در سال 1402 وزارت نفت مکلف است معادل مبلغ 200 هزار میلیارد […]

نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه، 18 مهر) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، ماده واحده طرح دوفوریتی اصلاح بند (ک) تبصره 1 قانون بودجه سال 1402 کل کشور را اصلاح کردند.

در متن اصلاحی ماده واحده مذکور آمده است؛ در سال 1402 وزارت نفت مکلف است معادل مبلغ 200 هزار میلیارد ریال نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت ایران را در اختیار پالایشگاه ها قرار داده و به میزان آن به صورت ماهانه از ابتدای سال 1402 مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) با 50 درصد قیمت بورس در اختیار دستگاه های اجرایی موضوع این بند قرار دهد و در حساب فیمابین خود و خزانه داری کل کشور اعمال و آن را از محل خوراک تحویلی تسویه نماید.

وزارت نفت مکلف است مابه التفاوت آن را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران جبران و اعمال حساب نماید. در صورت کاهش قیمت قیر، مقدار قیر تحویلی به دستگاه های اجرایی موضوع این بند افزایش می یابد. مهلت هزینه کرد اعتبار موضوع این بند تا پایان شهرریور ماه سال 1403 می باشد.

  • منبع خبر : فارس