بهره برداری از 19 پروژه شهری ویژه مرکز خراسان جنوبی
بهره برداری از 19 پروژه شهری ویژه مرکز خراسان جنوبی
شهردار بیرجند گفت: 19 پروژه ویژه مرکز خراسان جنوبی به مناسبت هفته دولت کلنگ زنی و افتتاح می شود.

مهدی بهترین، شهردار بیرجند در نشست خبری اظهارداشت: به مناسبت بزرگداشت هفته دولت ۱۹ پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی در شهر بیرجند می‌شود.

وی ادامه داد: مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها بالغ بر ۱۶۶ میلیارد تومان است.

شهردار بیرجند از افتتاح پل و میدان شهید فایده در مرکز خراسان جنوبی طی هفته دولت خبر داد و افزود: پل شهید فایده با ۳۲۰ مترمربع و اعتبار ۱۲۸ میلیارد تومان و میدان شهید فایده با هزار و ۴۰۰ مترمربع با ۱۵ میلیارد تومان افتتاح می شود.

بهترین اضافه کرد: سومین پروژه کلنگ زنی سرمایه گذاری احداث ۸۴ واحد مسکونی در شهر بیرجند است که اولین بار در مرکز خراسان جنوبی چنین پروژه های سرمایه گذاری کلنگ زنی می شود.

وی تصریح کرد: مشارکت با بخش خصوصی منجر به تولید ۱۹۰ هزار مترمربع مسکن در مرکز استان خواهد شد که ۹۵ هزار شغل ایجاد می کند.

شهردار بیرجند ادامه داد: پیش بینی شده ۳۰۰ میلیارد تومان گردش مالی این واحدها باشد.

بهترین یکی دیگر از پروژه های هفته دولت را پروژه تملک زمین های ابوذر دانست و افزود: ۳۵ سال است که مصوبه کارگروه را در شورای شهر دارد و محقق نشده و امسال هزار و ۱۰۰ مترمربع از اراضی ابوذر تملک شد که یکی از بزرگترین تملک ها در استان است.

شهردار بیرجند با اشاره به افتتاح تجهیزات آتش نشانی بیرجند و تجهیز آن با خریداری خودروی سنگین و تجهیز خودروهای نیمه سنگین با اعتبار ۲۱۰ میلیارد تومان بیان داشت: زیرساخت های شهر بیرجند در آتش نشانی طی چند سال اخیر بسیار ضعیف بود اما با تجهیز آن به خودروی مورد نیاز ایمنی شهر افزایش یافت.

بهترین زیرسازی و آسفالت معابر را از دیگر پروژه های هفته دولت برشمرد و افزود: در ۲۰ ماهه گذشته ۵۰۰ هزار مترمربع آسفالت در شهر و سه هزار و ۷۰۰ تن قیر رایگان وارد شهر شد.

شهردار بیرجند از انعقاد قراداد با مخابرات برای اجرای فیبر نوری در بیرجند خبر داد و یادآور شد: براساس این تفاهم نامه ۸۰ کیلومتر فیبر نوری طی سه سال در بیرجند اجرا می شود که به سمت هوشمندسازی این شهر پیش می رویم.

بهترین بیان داشت: ایمن سازی کانال های روان آب ها، بهسازی میدان امام سجاد(ع)، آیلندها،  زمین های ورزشی و خرید ۱۰ دستگاه ون از دیگر پروژه های هفته دولت شهرداری بیرجند است.

وی گفت: اکنون۳ دستگاه اتوبوس به مرز میرجاوه و سه دستگاه ون به مرز برای خدمت رسانی به زائران اربعین فرستاده شده اند.

  • منبع خبر : فارس