اختصاص ۳۵۰۰ تن قیر تهاتری به بافت فرسوده همدان
اختصاص ۳۵۰۰ تن قیر تهاتری به بافت فرسوده همدان
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از راه‌اندازی نهضت تخصیص قیر تهاتری به محله‌های مصوب باز آفرینی شهری خبر داد و گفت: ۳۵۰۰ تن قیر به بافت‌های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی و همچنین محوطه مساکن مهر استان اختصاص یافته است.

ایوب اسداللهی اظهار کرد: هشت شهر استان همدان شامل همدان، ملایر، نهاوند، اسدآباد، تویسرکان، بهار، رزن و کبودراهنگ مشمول تخصیص قیر تهاتری شده‌اند. بسیاری از شهرداری‌ها در سامانه سبا مدارک را تکمیل کرده‌اند و بسیاری نیز در مرحله تأیید نهایی هستند.

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان، وی  خاطرنشان کرد: تخصیص قیر تهاتری برای آسفالت و بهسازی معابر خاکی و بسیار ضعیف، چهره‌ محلات شهرهای استان را دگرگون خواهد کرد.

اسداللهی مطرح کرد: با همکاری بیشتر شهرداری‌های استان، در ارسال تصاویر از معابر خاکی محلات، مشخصات UTM، تکمیل مواردت مرتبط با GIS و ارائه ضمانت‌نامه‌ها در تسریع فرآیند تخصیص قیر تهاتری گام بزرگی برداشته خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان همچنین از شهرداری‌ها و شورای اسلامی شهرها خواست با توجه به تخصیص تهاتری هرچه زودتر نسبت به انجام مناقصه پخت و پخش آسفالت اقدام کنند تا پایان فصل تابستان آسفالت محلات هدف نهایی و اجرایی شود.

  • منبع خبر : ایسنا