۲۳۰ تن قیر ویژه حوزه بازآفرینی شهری نطنز اختصاص پیدا کرد
۲۳۰ تن قیر ویژه حوزه بازآفرینی شهری نطنز اختصاص پیدا کرد
رئیس اداره راه و شهرسازی نطنز با بیان اینکه ۲۳۰ تن قیر ویژه حوزه بازآفرینی شهری نطنز اختصاص پیدا کرد، گفت: ۱۵۵ هکتار از اراضی ملی نطنز سنددار می‌شود.

حامد موحدی ، با اشاره به اهمیت اخذ اسناد تک برگ در حراست از اراضی دولتی، اظهار داشت: با صدور اسناد مالکیت کاداستری، از هرگونه تعارض به اراضی ملی و دولتی و زمین خواری جلوگیری می‌شود.

وی در بیان جزئیات اقدامات صورت گرفته در زمینه صدور سند این اراضی گفت: در این راستا برداشت و تهیه نقشه شمیم دو قطعه از اراضی ملی داخل حریم این شهرستان با متراژ بیش از 155 هکتار جهت اخذ سند مالکیت انجام پذیرفته است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نطنز افزود: دو فقره سند تک برگ به نام دولت به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن برای اراضی به مساحت در مجموع هشت هکتار اخذ شده است و همچنین در راستای تفاهم‌نامه فی مابین وزارت راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در خصوص تحویل و تحول و تغییر نمایندگی اسناد مالکیت اراضی ملی داخل و خارج از حریم، امضاء صورت جلسه چهار پلاک داخل حریم به مساحت 289 هکتار انجام و از منابع طبیعی به راه و شهرسازی تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه تعداد 13 قطعه زمین موات داخل حریم شهر نطنز به مساحت 306 هکتار جهت اخذ سند مالکیت شناسایی شده است، ابراز داشت: شهر نطنز یکی از مراکز تاریخی، فرهنگی، مذهبی و گردشگری است که به دلایل داشتن این ظرفیت‌ها و آب و هوای متبوع و دلپذیر توانسته زیبایی‌ها و جاذبه‌های فراوانی را برای گردشگران ایجاد کند که یکی از این جاذبه‌ها، مراکز خرید و بازارهای سنتی است.

موحدی با بیان اینکه اجرای اقدامات ویژه در حوزه بازآفرینی شهری برای این شهرستان بسیار حائز اهمیت است، تاکید کرد: در حوزه بازآفرینی شهری و در راستای رفع مشکل معابر آسفالت نشده محلات هدف، ایمنی در تردد مردم این مناطق و رسیدن به استانداردهای مطلوب در شهرستان نطنز با پیگیری‌های به عمل آمده 230 تن قیر به این امر اختصاص داده شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نطنز افزود: از دیگر اقدامات این حوزه مسقف شدن بازار سنتی نطنز بوده است که از جمله درخواست‌ها و خواسته‌های به حق دوست داران فرهنگ غنی و کهن منطقه نطنز بود لذا این پروژه با اعتبار 10 میلیارد ریال اجرایی شد.
  • منبع خبر : تسنیم