چهارشنبه 13 دی 1402
  • گاز آمریکا در کف قیمت 07 اسفند 1402

    گاز آمریکا در کف قیمت

    به لطف زمستان‌گرم همراه با سطح تولید بی‌سابقه، بهای گاز طبیعی در ایالات‌متحده پایین‌ترین حد خود را در ۳۰ سال‌اخیر تجربه می‌کند. دمای زمستان به بالاترین حد خود از سال‌۱۹۵۰ رسیده و منجر به کاهش قابل‌توجه مصرف گاز شده‌است. این امر، همراه با افزایش بی‌سابقه تولید در آمریکا، باعث‌شده که قیمت‌ها از اواسط ژانویه بیش از ۵۰‌درصد کاهش یابد و به پایین‌ترین سطح خود در نزدیک به سه دهه‌گذشته برسد.

تغییر بنیادین بازار جهانی گاز؟ 05 اسفند 1402

تغییر بنیادین بازار جهانی گاز؟

پیش‌بینی‌شده تا سال‌۲۰۲۵، جریان گاز طبیعی صادراتی آمریکا از سراسر مکزیک به یک پایانه صادراتی بزرگ در اقیانوس آرام آغاز خواهد شد، امری که منعکس‌‌‌‌کننده چشم‌‌‌‌انداز بازار جهانی گاز بوده که با توجه به سلطه ایالات‌‌‌‌متحده بر بازار انرژی دگرگون شده‌است.

افزایش چشمگیر صادرات نفت 05 اسفند 1402

افزایش چشمگیر صادرات نفت

مدیرعامل شرکت پایانه‌‌‌‌‌های نفتی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهد که حجم صادرات نفت در دولت سیزدهم نسبت به دولت‌های پیشین رشد چند برابری داشته‌است. عباس غریبی در نشست کمیته پدافند غیر‌عامل جزیره خارک با حضور رئیس سازمان پدافند غیر‌عامل کشور اظهار کرد: با وجود شرایط تحریم، کارکنان صنعت نفت در خارک با جانفشانی و الهام از نسل نخست انقلاب که زیر موشک باران اجاره قطع حتی یک روز صادرات نفت را ندادند، زمینه افزایش صادرات نفت در این دولت را برقرار کردند.

۱۴۶ میلیارد ریال برای آسفالت معابرروستایی استان بوشهر تخصیص یافت 05 اسفند 1402

۱۴۶ میلیارد ریال برای آسفالت معابرروستایی استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از تخصیص ۱۴۶ میلیارد ریال برای اجرای آسفالت معابر در سطح روستاهای این استان خبر داد.

تخصیص هزار میلیارد ریال قیر تهاتری به خراسان جنوبی 03 اسفند 1402

تخصیص هزار میلیارد ریال قیر تهاتری به خراسان جنوبی

صفری مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌های استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ۶ هزار و ۹۹۲ تن قیرتهاتری به ۳۱ شهرداری سطح استان تخصیص یافته است. او افزود: ارزش هزار میلیارد ریالی این حجم از قیر از محل قانون بودجه سال ۱۴۰۲ تأمین اعتبار شده که با جذب کامل این میزان قیر، […]

۱۰۳ کیلومتر از راه‌های روستایی در دولت سیزدهم آسفالت شد 03 اسفند 1402

۱۰۳ کیلومتر از راه‌های روستایی در دولت سیزدهم آسفالت شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام، گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۱۰۳ کیلومتر از راه های روستایی این استان آسفالت شده است.

معابر ۲۷۸ روستا در زنجان آسفالت ریزی شد 03 اسفند 1402

معابر ۲۷۸ روستا در زنجان آسفالت ریزی شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طی ۲ سال گذشته، معابر ۲۷۸ روستای استان به میزان ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار مترمربع با مشارکت دهیاری‌ها و صرف حدود سه هزار میلیارد ریال اعتبار آسفالت ریزی انجام شد.

آسفالت ۳۳۴ معبر خاکی از محل قیر بازآفرینی در شهرهای استان تهران 02 اسفند 1402

آسفالت ۳۳۴ معبر خاکی از محل قیر بازآفرینی در شهرهای استان تهران

عبدالرضا غفوری از آسفالت ۳۳۴ معبر خاکی توسط چهار ده شهرداری استان تهران در سال جاری خبر داد.

قیمت نفت در بالاترین سطح ۳ هفته اخیر 02 اسفند 1402

قیمت نفت در بالاترین سطح ۳ هفته اخیر

حمید ملازاده : قیمت نفت در روز سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه ۲۰ فوریه روند نزولی داشت، اما به دلیل تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و نشانه‌هایی از بهبود اقتصادی در چین، نزدیک به بالاترین رقم سه هفته اخیر باقی‌ماند. به گزارش رویترز و تا لحظه تنظیم این گزارش، معاملات آتی برنت با ۲۹‌سنت یا ۰.۳۵‌درصد کاهش به ۸۳ دلار در هر بشکه رسید. در همین حال، نفت‌خام وست‌تگزاس اینترمیدیت آمریکا (WTI) برای تحویل در آوریل با ۳۸‌سنت یا ۰.۳۸‌درصد کاهش، ۷۸دلار در هر بشکه فروخته شد.

اختصاص بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن قیر تهاتری برای آسفالت معابر خاکی بافت فرسوده اصفهان 02 اسفند 1402

اختصاص بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن قیر تهاتری برای آسفالت معابر خاکی بافت فرسوده اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن قیر تهاتری جهت آسفالت معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی شهری استان اصفهان در سال‌های ۱۳۹۷ لغایت ۱۴۰۱ تخصیص یافته است.