۳۸ فروند شناور متخلف صیادی در مناطق دریایی خوزستان متوقف شدند
۳۸ فروند شناور متخلف صیادی در مناطق دریایی خوزستان متوقف شدند
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی استان خوزستان از توقیف ۳۸ فروند شناور متخلف صیادی در خوریات و مناطق دریایی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ،سرهنگ محمد زراتی گفت واحد عملیاتی یگان حفاظت منابع شیلات استان در ۷۲ ساعت گشت دریایی و بازدید از مناطق دریایی موسوم به خور واسطه، خور موسی، سریم، بحرکان، حوالی دیلم و بندر امام حسن (ع)، کاید، شایب، سکوهای نفتی نوروز و پنج کرنی برای برخورد با تخلفات صید، تعداد ۳۸ فروند شناور (تعداد ۲۶ فروند قایق و ۱۱ فروند لنج) را توقیف کرده است.

وی ادامه داد: در جریان بازرسی از شناورهای یاد شده تعداد ۱۴۶ عدد لنگر، ۶۷ طاقه تور، تعداد ۷ دستگاه ترال کامل و مقدار یک هزار و ۲۷۵ کیلوگرم انواع ماهی کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی استان خوزستان یادآور شد: در عملیات توقیف بخشی از شناورهای قایق متخلف به روش صید لنگری، ناو گروه مستقر در جزیره قمر (منطق سوم دریایی سپاه) نیز مشارکت داشتند.

سرهنگ زراتی با بیان اینکه در این عملیات ۲۰۳ نفر توسط نیروهای گشت دریایی دستگیر شدند، گفت: پرونده این تخلفات برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی ارسال شده است .

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر