بارگیری در بندر نفتی خلیج فارس به مرز ۲۸ میلیون تن رسید
بارگیری در بندر نفتی خلیج فارس به مرز ۲۸ میلیون تن رسید
بندرعباس - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، فعالیت‌های ثبت شده در حوزه تخلیه و بارگیری از بندر خلیج فارس در ۱۱ ماه سال جاری را ۲۷میلیون و ۱۴۵ هزار و ۶۵۴ تن انواع فرآورده های نفتی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار انجمن قیر ایران ، علیرضا محمدی کرجی‌ران در تشریح عملکرد ۱۱ ماهه تخلیه و بارگیری و صادرات فرآورده‌های نفتی از بندر خلیج‌فارس اظهار داشت: در این مدت ۱۰ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۵۳۷ تن انواع فرآورده نفتی از طریق این بندر به کشورهای هدف صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی صادرات قیر در این دوره زمانی اظهار داشت: در این مدت یک میلیون و ۶۰۳ و ۹۵ تن صادرات قیر به ثبت رسیده که عمده آن به سه کشور عمان، امارات متحده عربی و هندوستان ارسال شده است.

محمدی کرجی ران در ادامه سخنان خود عملکرد بندر نفتی خلیج فارس طی این مدت در بخش بنزین را یک میلیون و ۸۰۴ هزار و ۸۶۹ تن و در حوزه بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی‌ها) ۳۱۲ هزار و ۹۴۸ تن بوده است.

به گفته وی، در مدت یاد شده یک هزار و ۱۷۶ فروند شناور در اسکله‌های نفتی خلیج فارس پهلودهی شده‌اند که از این میزان ۴۴۳ فروند شناور ویژه حمل قیر ،۶۲ فروند شناور حمل بنزین ،۶۷۱ فروند شناورهای باقیمانده دیگر نیز فرآورده‌های نفتی را حمل کرده‌اند.

بندر نفتی خلیج‌فارس منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به دلیل موقعیت راهبردی، قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی شمال جنوب و نزدیکی به صنایع و پالایشگاه‌های منطقه با ۱۲ پست اسکله به عنوان بزرگترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی به شمار می‌رود .

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر