قیمت نفت خام ونزوئلا 80 دلار اعلام شد
قیمت نفت خام ونزوئلا 80 دلار اعلام شد
وزارت نفت ونزوئلا قیمت نفت خود را برای اولین بار در نزدیک به دو سال اخیر در این هفته به طور رسمی اعلام نمود. بر اساس گزارش روزنامه دولتی ونزوئلا Ultimas Noticias، وزارت نفت ونزوئلا اعلام کرد که در هفته منتهی به 4 مارس بیش از 80 دلار برای نفت خام خود دریافت نموده است.

این گزارش به بسیاری از عوامل مشابهی از جمله جنگ در اوکراین، تصمیم اوپک پلاس برای حفظ مقدار فعلی تولید، افزایش تقاضای ناشی از کاهش محدودیت‌های کووید-19 و زنجیره تأمین جهانی که قیمت‌های آتی نفت را به رکوردهای اخیر رسانده است، اشاره می­کند.

با این حال کارشناسان منطقه ای، قیمت منطقی برای نفت خام سنگین نسبت به دیگر محصولات تولید شده در این کشور با ملاحظه تخفیف‌ ریسک خرید نفت تحریم شده ونزوئلا، حدود ۶۰ دلار تخمین زده­اند.

رافائل کویروز، کارشناس نفت ونزوئلا، به آرگوس گفت: این کشور بعد از تخفیف 20 دلاری حدود 60 دلار در هر بشکه دریافت می­نماید که این تخفیف با هدف جذب مشتری درنظر گرفته شده است.

با این حال تولید ونزوئلا همچنان با چالش مواجه است. این کشور حدود 850 هزار بشکه در روز میعانات گازی و گاز طبیعی تولید می کند. این در حالی است که رقم مورد قبول اوپک حدود 600 هزار بشکه در روزمی­باشد. پیش از این نیز با روی کار آمدن نیکلاس مادورو در سال 2013 تولید این کشور به 3 میلیون بشکه در روز می­رسید.

  • نویسنده : کارلوس کاماچو
  • منبع خبر : آرگوس مدیا