طرح تعریض محور «مرزیجران – هزاوه» در شهرستان اراک به بهره‌برداری رسید
طرح تعریض محور «مرزیجران – هزاوه» در شهرستان اراک به بهره‌برداری رسید
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از تکمیل و بهره‌برداری از طرح تعریض محور «مرزیجران - هزاوه» به طول ۱۲ کیلومتر در شهرستان اراک خبر داد.

مهرداد جهـــانی» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: در راستای تلاش برای تحقق اهداف دولت در زمینه تکمیل طرح‌های نیمه تمام، گامی ارزشمند در حوزه راه‌های فرعی و روستایی شهرستان اراک برداشته شد که به موجب آن محور مرزیجران به هزاوه به عرض ۲.۵ متر تعریض و مورد بهره‌برداری کاربران جــاده‌ای قرار گرفت.

وی افزود: برای اجرای این طرح که سال‌ها پیش عملیات اجرایی آن شروع شده بود و بعنوان یکی از محورهای آسیب پذیر در شهرستان اراک از آن یاد می‌شد، با پیگیری‌های بعمل آمده درخصوص تأمین اعتبار مورد نیاز، تعریض این محور با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال انجام و تکمیل شد تا موجب رضایت مردم منطقه واقع شود.

به گفته وی در راستای تعریض محور مرزیجران به هزاوه، هفت دستگاه پل و ابنیه نیز تعریض شده و قیر مورد نیاز برای اجرای آسفالت آن بر اساس تعامل ایجاد شده توسط بسیج سازندگی استان تأمین شده است که جای تقدیر و تشکر از همراهی و هم افزایی بسیج سازندگی استان دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی یادآور شد: محور مرزیجران به هزاوه در محدوده شهرستانک تا هزاوه از مقاطع مستعد و پرحادثه راه‌های شهرستان اراک بود که خوشبختانه با تکمیل این طرح امیدواریم دیگر شاهد حوادث تلخ در این محور نباشیم.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی